ad-dotazy.gif

AKCE: Prodej výstavního vzorku luxusní sauny FUTURE

Luxusní saunová kabina FUTURE s vnitřním obkladem z dýhovaných desek ROHOL. Nepoužívaná! Výstavní kus.

detaily

Limitovaná nabídka infrakabin se zářiči VITAE !!!

Připravili jsme pro Vás exkluzivní nabídku 2ks infrakabin ISV 2, rozměr cca 1200x1100mm s vodorovným obkladem z HEMLOCKU a 1ks s vodorovným obkladem ze skandinávského smrku. Cena smrkové infrakabiny je 79.000,- Kč a infrakabiny z HEMLOCKU je 99.000,- Kč bez DPH. Nabídka je platná do vyprodání zásob.

detaily

Proč uvažovat o vestavěné sauně a 4 příklady stavby atypické sauny na míru

Když přemýšlíte o tom, že si domů pořídíte saunu, měli byste vědět, že máte dvě základní možnosti. Buď se vám svými rozměry do plánovaného prostoru přesně hodí nějaká typová sauna, nebo zvolíte saunu na míru. Její největší výhodou je, že její velikost a výbavu si vyberete dle preferencí a peněženky.

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  4 důvody proč si pořídit saunu do bytu, kam ji umístit a jakou vybrat

4 důvody proč si pořídit saunu do bytu, kam ji umístit a jakou vybrat

30. srpen 2019

Sen o vlastní sauně se může stát realitou i u vás doma. A nemusíte bydlet v rozlehlé haciendě se třemi ložnicemi. Sauně na míru totiž stačí jen malý kousek volného místa ve vašem bytě. Zabere méně prostoru, než jste si mysleli. Vejde se bez potíží i do panelákového bytu a dokonce si budete moci vybrat z bohaté nabídky několika typů saun.

Důvod č. 1: soukromí a svoboda

Možná vůbec ten nejdůležitější a největší důvod, proč si lidé pořizují saunu domů.

Když milujete saunování, můžete chodit do veřejné sauny. To funguje zhruba takto – ustrojíte se, přepravíte se do sauny (pěšky nebo autem, či veřejnou dopravou), zakoupíte vstupenku, svléknete se v převlékárně a jdete si sednou do sauny.

Když budete mít štěstí, budou tam sedět celkem fajn zpocení lidé. Jenže každý den mít štěstí nebudete.

A hlavní podmínkou je, že toto vše se musí odehrát v době, kdy má vaše sauna otevřeno. Jenže to nemusí pokaždé vyhovovat vašem denním programu. Takže se zkrátka, když máte chuť, do sauny vždy nedostanete.

V domácí sauně to je o dost jednodušší.

Prostě se saunujete kdykoli chcete.

Ráno, večer, místo oběda. Nebo v noci, když nemůžete spát (i když, pokud berete saunu pravidelně, budete spát jako dudek až do rána každý den, to je vyzkoušené).

V domácí sauně jste sami! Nebo jen s těmi, které máte rádi a které v sauně chcete mít. Máte absolutní soukromí. Jen vy rozhodujete, jakou teplotu dnes bude mít vaše sauna a jaké vonné esence použijete.

Saunování a relaxaci si doma užijete mnohem více.

Saunování má pro tělo blahodárné účinky

 

Důvod č. 2: zbavíte se stresu

Během každého saunování se vaše tělo naplní endorfinem – hormonem štěstí. To funguje spolehlivě samo, i bez vašeho přičinění.

V sauně se zrelaxujete, dobijete si baterky a přestanete myslet na všechny chmury, které vás dosud trápily. Ze sauny vyjdete s úsměvem na tváři a dokonale odpočatí.

 

Důvod č. 3: budete krásnější a zdraví

Saunování má spoustu pozitivních účinků na lidský organismus. Prohřívání těla pomáhá regeneraci kloubů a svalů, klima v sauně (zvláště při využití aromaterapie) pomáhá vašim průduškám a plícím.

Pravidelný pobyt v sauně podporuje činnost srdce a cévní soustavy.

Zvláště ženy ocení zdravější a pružnější pokožku. Díky klima sauny se kůže dokonale čistí, otevřou se póry a tělo se zbaví všech nečistot a černých pupínků.

A mimoto sauna pomáhá při hubnutí a udržování sexy postavy.

Saunování snižuje stres, únavu a nervozitu

 

Důvod č. 4: peníze

Tento důvod vás možná dosud nenapadl. Počáteční náklady na pořízení vlastní sauny se vám mohou zdát relativně vysoké.

Jenže. Když sečtete náklady na dopravu do veřejné sauny, přičtete vstupné a to vše vynásobíte několika desítkami let (což je životnost vaší domácí sauny), vyjde vám zajímavá suma.

A nezapomeňte na stejnou misku vah dát ještě svůj čas, který strávíte cestou do veřejné sauny a všechny další mínusy, které veřejné sauny mají a o kterých jsme si už říkali.

Samozřejmě nesmíme zapomenout započítat i cenu za elektrickou energii, kterou zaplatíte za každé saunování.

Finská sauna spotřebuje elektřiny více, protože se musí před použitím rozehřát (infrasaunu lze používat ihned) a hodinové saunování vás (podle toho, jak máte výkonná saunová kamna) vyjde na cca 30 – 60 Kč.

Infrasaunování je levnější a bude vás orientačně stát kolem 5 Kč.

Všeobecně však platí, že pokud se budete doma saunovat pravidelně, oproti saunování ve veřejné sauně ušetříte (buďme ale fér: toto pravidlo nejspíš nebude platit, pokud si chcete pořídit luxusní saunu).

Saunování má spoustu pozitivních účinků na lidský organismus

 

Kam saunu umístit?

Saunu můžete mít v bytě prakticky kdekoliv vás napadne. Nejlepším místem je samozřejmě koupelna – hned po sauně se můžete ochladit pod studenou sprchou.

Například naše nejmenší finská sauna Mini se vejde na půdorys 110 x 110 centimetrů. To je zhruba tolik místa, které zabírá váš sprchový kout. A výšku má Mini standardně 200 centimetrů.

Infrasauny jsou dokonce ještě menší. To proto, že se v nich během saunování sedí. Infrakabina ISV potřebuje místo jen 100 x 100 centimetrů.

Pro umístění sauny můžete také využít i nepoužívanou komoru nebo prostor pod schody. Toto vše dokonale řeší atypická sauna na míru. Prostě se pečlivě změří dané místo a do něj se vyrobí sauna, která tam padne jako ulitá.

Na několik realizací atypické sauny se můžete podívat zde.

Sauna nemusí být jen doma – co byste řekli venkovní sauně na balkóně nebo terase? Vzhledově se jedná o klasickou saunu, která má navíc dokonalou izolaci stěn a kvalitní střechu.

Venkovní sauna je o něco dražší než sauna do interiéru, ale získáte třeba neopakovatelný výhled na zapadající slunce, který vám bude každý závidět. A saunovat se v zimě, když hustě sněží… to je zkrátka paráda.

Po saunování budete odpočatí a krásní

 

Příprava pro saunu

Finská sauna potřebuje pro svůj provoz přisávací a odvětrávací otvory. A podle výkonu kamen většinou musíte mít přívod elektřiny 3x400V (230V stačí jen pro opravdu malé sauny).

Jednodušší to je u infrasauny ­– ta pro svůj provoz odvětrání nepotřebuje a neprodukuje ani vlhký vzduch. Proto ji můžete mít třeba i v obýváku, když budete chtít. Infrasauně stačí přívod elektřiny 230 V z obyčejné zásuvky.

Společné mají obě sauny to, že je pro ně ideální pevná podlaha a nejlépe mrazuvzdorná dlažba – to kvůli změnám teplot uvnitř kabiny. Ačkoli u infrasauny není problém ani plovoucí podlaha.

Se stavební přípravou se ale zatím netrapte. Jakmile se rozhodnete, jaký typ sauny si domů pořídíte, vše si k vám přijdeme prohlédnout a poradíme vám, co a jak připravit, aby finální montáž vaší vysněné sauny proběhla rychle a bez průtahů.

 

Svět saun je bohatší, než si možná myslíte

Mnoha lidem připadají sauny jedna jako druhá, ti zkušenější poznají finskou saunu a infrasaunu. Jenže typů saun je mnohem více – a kteroukoli můžete mít i ve svém bytě.

Stačí vědět, v čem je rozdíl.

Nejlépe ještě před pořízením, protože změna typu sauny po jejím namontování k vám domů není možná nebo je složitá.

Saunování má pozitivní vliv na vaše zdraví i na váš duševní život

Finská sauna

Saunovací klasika pro všechny, kteří mají rádi vysoké teploty kolem 100 °C s nízkou vlhkostí vzduchu kolem 10 %.

Sauna s parním rázem

Finská sauna, která má o něco vyšší vlhkost vzduchu kolem 20 – 30 %. Funguje tak, že se v pravidelných intervalech na rozpálené saunové kameny lije voda. Vzniklá pára se postupně rozšiřuje do celé sauny, takže si užíváte nové a nové dávky tepla.

Parní sauna

Teploty vzduchu kolem 30 – 90 °C a relativní vlhkost vzduchu od 30 do 80 %. Vyžaduje speciální kamna s výparníkem. Díky vyšší vlhkosti se v ní lépe dýchá.

Aroma sauna

Sauna plná vonných esencí a aromat. Spojení relaxace v sauně a regenerační aromaterapie. Aroma se přidává do kalíšku na výparníku saunových kamen.

Solná sauna

Díky přidaným cihličkám z pravé himalájské soli (které většinou ještě podsvítíme, aby dávaly zajímavé světelné efekty) je v sauně příjemnější klima. Napomáhá léčbě dýchacích cest a jemnější pokožce.

Bio sauna

Kombinace finské a parní sauny, která má relativně nízké teploty, ale má vyšší vlhkost vzduchu až 60 %.

Infrasauna

Infračervené záření neohřívá vzduch, ale přímo vaše tělo. Kvalitní infrazářiče umí produkovat celé spektrum infrazáření a postarají se o to, že infrapaprsky pronikají až několik centimetrů do organismu. Velkou výhodou je, že se nemusí roztápět, je připravená ihned po zapnutí (tedy, když nešetříte na infrazářičích).

Kombinovaná sauna

Finská sauna s infrasaunou v jedné kabině. Podle nálady, kterou zrovna máte, zvolíte, zda chcete všechny výhody finské sauny nebo léčivé paprsky infrasauny.

 

Neumíte se rozhodnout, kterou saunu vybrat? Přijďte si je prohlédnout, vyzkoušet a načerpat inspiraci do našeho saunového showroomu v Praze – Uhříněvsi. Poradíme vám s výběrem nebo zrovna spočítáme nezávaznou cenovou nabídku.

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.