Menu
Co potřebujete najít?
Úvod > Materiály a technologie pro sauny

Materiály a technologie pro sauny

V navrhování a stavbě saun se vyznáme jako málokdo. Umíme to s metrem, pokosovou pilou, obyčejnou tužkou, ale i s počítačem. Nejsme továrna na sauny. Za každou naší saunou je kus poctivé práce. Pečlivě vybíráme nejvhodnější dřevo pro každého z vás a ručně jej opracujeme tak, aby bylo dokonale hladké. Pracujeme s rozmyslem a zkušenostmi. Rozdíl poznáte hned. Dívejte se a dotýkejte.

VÍME, ŽE BEZ KVALITNÍHO MATERIÁLU DOBRÁ SAUNA NIKDY NEVZNIKNE

od šroubů po dřevo pro sauny

Dřevo je krásné, voní a poskytuje každé sauně potřebné vlastnosti. Dokáže absorbovat extrémní změny teploty a vysokou vlhkost během každého saunování. Pro stěny sauny i vnitřní vybavení používáme výhradně zahraniční, většinout severské a exotické dřeviny, protože mají vyšší hustotu letokruhů a jsou tak pevnější a nekroutí se.

#
skandinávský smrk
standardní a oblíbený materiál

Světlé dřevo s malými suky. Na rozdíl od tuzemského smrku roste díky chladným klimatickým podmínkám déle, má vyšší hustotu a zarostlejší suky. Sauna ze skandinávského smrku má příjemný, jednoduchý a přirozený vzhled.

#
osika
sluší každé sauně

Světlý a hladký materiál s jemnou kresbou a exkluzivním vzhledem, který se pro stavbu sauny skvěle hodí. Má velmi dobré absorpční vlastnosti, je bezsuková a má vyšší hustotu než skandinávský smrk. Palubky z osiky jsou vyráběny kombinací lepení a cinkování.

#
olše
klasické masivní dřevo

Jemné dřevo s téměř neznatelnou kresbou a málo patrnými letokruhy. Skvěle se obrábí, je velmi pevné a dobře vzdoruje vlhkosti. Výhodou olše je téměř dokonalá, homogenní struktura a malá pružnost. Dříve se olše využívala na stavbu mostů.

#
hemlock
kanadský jedlovec

Hemlock je dřevo světlehnědé až růžové barvy, které vyniká bezsukovostí a téměř nulovou smolnatostí. Pro Hemlock jsou charakteristické tzv. minerální zárůsty, které vytvářejí nahodilé tenké proužky, zvýrazňující strukturu dřeva. Ideální dřevo pro stavbu sauny.

#
abachi
africká vrba

Abachi je dřevo světlé barvy. Má sníženou tepelnou vodivost, tudíž při styku s lidskou pokožkou nepálí. Dřevo Abachi proto používáme při stavbě finské sauny na povrchy, které jsou v přímém styku s pokožkou, tj. na lavice, opěrky, výplně, podhlavníky, kryty kamen a podlahový rošt.

#
thermo abachi
přepálená africká vrba

Dřevo africké vrby se všemi jeho vlastnostmi je specálně povrchově upraveno, tzv. přepálení, které má za cíl zvýšit odolnost dřeva. To se určitým postupem vysuší a citlivě opálí, takže přirozeně ztmavne a zabrání se tak jeho oxidaci, tj. i změně barvy při běžném používání.

#
thermo olše
kartáčovaná přepálená olše

Pevné olšové dřevo je podrobeno speciální péči a díky tomu vznikne krásná a elegantní thermo olše. S vlastnostmi jako obyčejná olše, ale navíc tepelně upravená. A díky použitému kartáčování vyniknou krásné nepravidelné linky kresby dřeva.

#
cedr
červený kanadský cedr

Luxusní dřevo s výraznou kresbou pro nejluxusnější sauny. Má tmavě hnědou až světle máslovou barvu bez suků. Obsahuje silice a proto příjemně voní, teplem je vůně intenzivnější a esence pronikají až na povrch dřeva. Skvěle izoluje, má extrémní trvanlivost a odolnost proti vlhkosti.

#
modřín
sibiřský modřín

Roste v oblasti střední a východní Sibiře. Díky drsným klimatickým podmínkám a neúrodné půdě roste sibiřský modřín velmi pomalu – takže dřevo má úzké letokruhy, vysokou hustotu a mechanickou i biologickou odolnost. Používáme ho na vnější stěny venkovních saun.

#
lípa
neomítané lipové fošny

Lipové dřevo má smetanovou barvu, je pevné a stejnoměrně husté. Výhodou je minimum suků, bezsmolnost a vysoká pevnost. Lípu lze použít pro obklad každé naší sauny. V žádné jiné sauně nebudete mít tak blízko k přírodě. Traduje se, že lípa odvádí z těla negativní energii.

#
parotěsná fólie
zábrana proti vlhkosti

Speciální parotěsná zábrana s hliníkovou vrstvou je určena přímo pro použití v saunách. Zabraňuje poškození nosných dřevěných částí sauny vlivem kondenzace vodních par a vlhkosti. Zlepšuje funkčnost tepelné izolace, omezujte tepelné ztráty a zaručuje optimální vzduchotěsnost.

#
tepelná izolace
minerální vlna Ursa

Tepelná, akustická a protipožární izolace každé sauny. Je nehořlavá, bod tání je nižší než 1000 °C. Používáme výhradně izolace Ursa Pureone, kde máme jistotu požadovaných vlastností a potřebnou trvanlivost. Tuto izolaci využíváme pro interiérové i venkovní sauny (ve větší vrstvě).

#
masivní sklo
prosklené stěny a dveře

Pro saunové dveře i prosklené stěny používáme většinou skla silná od 6 do 10 mm a to výhradně kalená a bezpečnostní – takže při nehodě nevznikají ostré střepy, ale sklo zafunguje podobně jako u automobilu. Barvu skla si můžete zvolit čirou nebo bronzovou.

#
nerezové vruty
speciální kotvící materiál

Vysoce kvalitní patentované vruty značky Würth. Do veřejných provozů používáme šrouby z ušlechtilé oceli nerez nebo s povrchovou úpravou zinek / nikl. Všechny používané vruty odolávají prostředí sauny, tj. mají potřebné vlastnosti, aby vydržely horko i vlhko.

Spolupracujeme s těmi nejlepšími

technologie pro sauny

Vybrali jsme si cestu mimořádné kvality a trvanlivosti. Proto i výběr našich partnerů nenecháváme náhodě. Ucelený sortiment saunové technologie nám dodávají německé a rakouské společnosti s dlouhou historií a tím nejlepším zázemím a vybavením.

#

Sentiotec

topidla a řídící jednotky

Rakouský výrobce saunových kamen a řídících jednotek.

#

EOS

topidla a řídící jednotky

Německý výrobce saunových kamen a řídících jednotek.

#

Rohol

dýhované materiály

Rakouský výrobce desek pro sauny, výběr až ze 100 druhů.

#

Saunaboard

dýhované materiály

Rakouský výrobce dýh pro sauny se strukturovanými povrchy.

x
Vybíráte saunu?

Pomůžeme vám
s výběrem
vaší nové sauny.

Chcete poradit?
Poslat kalkulaci?

ANO, CHCI