ad-dotazy.gif

5 tipů jak si vylepšit saunu k dokonalosti

Máte saunu, milujete saunování a hledáte způsob, jak si chvíle pobytu v sauně zpříjemnit? Cesta za komfortem a dokonalejší relaxací v sauně nemusí být překvapivě složitá ani drahá. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si saunování zpříjemnit a posunout jej o další level výše.

detaily

6 důvodů proč vám vaše tělo za pravidelné saunování poděkuje

Na světě jsou dva druhy lidí. Jedny pravidelně začátkem každé zimy trápí rýma a kašel a pak zde jsou ti, kteří se pravidelně saunují a podobné projevy nachlazení v podstatě neznají. Sauna se tedy, hlavně v zimním období, může stát blahodárným centrem, které vám pomůže posílit váš organismus a tělo v boji proti nemocem.

detaily

Venkovní sauna: v přírodě je saunování nejlepší!

V kolébce saunování, ve Finsku, se tvrdí, že saunování venku má dvojnásobně pozitivní účinky na zdraví a organismus. Něco na tom asi bude, protože ve Skandinávii najdete snad u každého domu venkovní saunu. Pokud tedy toužíte po finské sauně na míru a máte zahradu, můžete do svých plánů zahrnout i tuto variantu.

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Jak využít infrasaunu při sportu? Dokonalá regenerace i doplněk tréninku

Jak využít infrasaunu při sportu? Dokonalá regenerace i doplněk tréninku

18. prosinec 2017

Posilovna, lékaři nebo obchody jsou nedílnou součástí zázemí sportovců na olympijských hrách od nepaměti. Už sto let je olympijskou stálicí také sauna – pravá ruka nejen vrcholových sportovců. V posledních letech pomáhají při sportovní rehabilitaci i tréninku také infrasauny.


Kam nechodí sportovní lékař, chodí infrapaprsky

Využíváním infrasauny se netají vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová ani běžkyně Eva Vrabcová Nývltová. Zázračné účinky infrapaprsků využívají jako povolený doping – záření zvyšuje jejich výkon a zoceluje tělo.

Infrasaunu využívají i sportovci.

Na rozdíl od klasické finské sauny můžete do infrasauny chodit třeba každý den. Teplota v kabině se pohybuje jen kolem 30-60 °C, účinky jsou ale o to větší. Infračervené paprsky totiž prohřívají přímo vaše tělo a pronikají hluboko pod kůži.

Sportovci nedají na infrasaunu dopustit, protože:

  • urychluje léčbu artrózy, výronů kotníků nebo svalových křečí,
  • zabraňuje tuhnutí končetin i po náročném cyklistickém výšlapu,
  • zmírňuje pocity bolesti, únavy nebo svalového napětí.

S infrasaunou budete silnější a vytrvalejší.

S infrasaunou budete silnější a vytrvalejší

Kromě rekonvalescence saunu využijete i při samotném tréninku. Ať už posilujete nebo běháte, pravidelné „slunění” v infrakabině nastartuje vaše nejlepší výkony. Přitom postačí 30-40 minut několikrát za týden v rozehřáté místnosti.

Pokud chodíte do posilovny nebo zvedáte činky, zapomeňte na saunu po tréninku. Vystavujte se paprskům spíš před sportem. Před zátěží se vaše svaly zahřejí, jindy zase paprsky zregenerují vaše tělo. Zbaví ho toxinů a zlepší funkci srdce.

Věnujete se běhání nebo jízdě na kole? Pro zvýšení vytrvalosti choďte do sauny po sportovní zátěži. Infračervené záření zvýší průtok krve do svalů a urychlí regeneraci těla.

Paprsky z infrasauny vás prohřejí, nabudí energií na celý den a postarají se o vaše zdraví.

Očista těla i mysli pro každého

Blahodárné účinky infrasauny si užijete, i když nejste sportovní typ nebo máte zrovna pohyb od doktora zakázaný. Paprsky vás prohřejí, nabudí energií na celý den a postarají se o vaše zdraví:

  • působí proti bolesti zad,
  • posilují imunitní systém,
  • prokrvují pokožku a čistí póry,
  • zbaví vás kožních ekzémů i celulitidy
  • a urychlují hojení ran.

Přemýšlíte, že si pořídíte infrasaunu domů? Nejmenší kabiny zaberou jen 1 m2, takže se vejdou třeba do koupelny. Dejte nám vědět, navrhneme vám infrasaunu přesně podle vašich představ.

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.