Menu
Co potřebujete najít?
Úvod > Reference > Privátní realizace > Vestavěná bio sauna Modus se stěnou z keramiky a prosklením

Vestavěná bio sauna Modus se stěnou z keramiky a prosklením

LOKALITA: CZ • Říčany • Rodinný dům

Na první pohled to je obyčejná sauna. Na druhý pohled si všimnete, že obsahuje jak infrazářiče, tak saunová kamna. A na ten třetí si uvědomíte, že ani kamna nejsou obyčejná. Umožňují totiž v poslední době tak oblíbený bio provoz, který se vyznačuje nižší teplotou a vyšší vlhkostí v sauně. Jako bonus lze kamna využít i pro aromaterapii.

Použité materiály:

Cedrové masivní dřevo na obou bočních stěnách sauny. Zadní stěna je obložena keramikou (dodávka investora). Čelní stěna sauny je prosklená.

Výbava sauny:

Saunové topidlo BioTec umožňuje tuto finskou saunu Modus stiskem tlačítka proměnit v bio-saunu s nižší teplotou a vyšší vlhkostí vzduchu.

Hlavní výhody řešení:

Bio sauny jsou mezi našimi klienty stále oblíbenější. Technicky se jedná o kombinaci finské sauny a parní sauny. V bio saunu proměníme kteroukoli naši saunu.

 

fotogalerie z realizace

Finská sauna a její teploty kolem 100 °C s velmi suchým vzduchem nevyhovují každému. Malým dětem nebo nemocným lidem jsou dokonce zapovězeny. Právě proto existují bio-sauny. Jsou to sauny, kde teplota nepřesáhne příjemných 60 °C a vzduch má mnohem větší vlhkost – okolo 30 – 60 %. Navíc ho lze snadno provonět různými vonnými esencemi. Takové saunování je mnohem příznivější pro lidský organismus. Do biosauny mohou bez omezení i malé děti.

Využít zadní stěnu sauny jako akumulační prvek byl nápad investora. Přestože se jedná o unikátní řešení, nakonec i nás samotné mile překvapilo, jak příjemné je, když keramikou obložená stěna vydává nashromážděné teplo ještě dlouhou dobu po vypnutí sauny…

Zjistěte více informací o této sauně

Atypická finská sauna Modus 24
Chcete podobné řešení?
Domluvte si konzultaci nebo se nás na cokoli zeptejte.
Co nejdříve se vám ozveme zpátky!

  Proč potřebujeme vaše telefonní číslo?
  Protože většina poptávek nemusí obsahovat všechny údaje, které potřebujeme ke správnému vyhodnocení dané situace. Díky tomu, že budeme znát váš telefon, můžeme vaši poptávku telefonicky upřesnit, případně doporučit jiný produkt z naší nabídky, který pro vás bude vhodnější.
  Vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.
  x
  Vybíráte saunu?

  Pomůžeme vám
  s výběrem
  vaší nové sauny.

  Chcete poradit?
  Poslat kalkulaci?

  ANO, CHCI