ad-dotazy.gif

Proč uvažovat o vestavěné sauně a 4 příklady stavby atypické sauny na míru

Když přemýšlíte o tom, že si domů pořídíte saunu, měli byste vědět, že máte dvě základní možnosti. Buď se vám svými rozměry do plánovaného prostoru přesně hodí nějaká typová sauna, nebo zvolíte saunu na míru. Její největší výhodou je, že její velikost a výbavu si vyberete dle preferencí a peněženky.

detaily

Jaké byly Dny otevřených dveří a jaké nové sauny jsme představili?

Děkujeme všem návštěvníkům a zájemcům o sauny a infrasauny, kteří s námi strávili páteční odpoledne a sobotu během Dnů otevřených dveří našeho showroomu. Snad i díky skvělému počasí byla účast hojná a my věříme, že si to u nás všichni návštěvníci užili. Pro ty z vás, kdo jste se nemohli zúčastnit, přinášíme reportáž o tom, co vše bylo k vidění + představíme si novou infrasaunu a saunu, které si během těchto dnů užily svoji premiéru.

detaily

Dny otevřených dveří: dokonalé sauny a infrasauny + extra SLEVY a občerstvení!

Vybrat si dokonalou saunu, která bude vyhovovat požadavkům všech členům vaší rodiny, není úplně jednoduchá věc. Přemýšleli jsme, jak bychom vám mohli usnadnit výběr vaší vysněné sauny. Třeba tím, když si budete moci prohlédnout na jednom místě 6 různých saun, 3 infrasauny a k tomu ještě kombinovanou saunu? Všechny roztopené a připravené k saunování? Stačí otevřít dveře…

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Velký rádce výběrem domácí infrasauny – 1. díl – rozměry a umístění

Velký rádce výběrem domácí infrasauny – 1. díl – rozměry a umístění

29. srpen 2018

Domácí infrasauna už dávno není nedostupný luxus. Naopak – je to životní styl a způsob, jak relaxovat a zároveň dělat něco pro své zdraví. A pokud vyberete infrasaunu s kvalitními zářiči, získáte navíc mimořádné léčivé účinky. Poradíme vám, na co dát při výběru pozor.

Ideální rozměry infrakabiny nepodceňujte

Nalijme si čistého vína. Většina sériově vyráběných domácích infrasaun, které vídáte na e-shopech na internetu nebo ve svém oblíbeném supermarketu, je vyrobených v Číně a pro evropany jsou zkrátka… malé. Budete se v nich cítit jako sardinka v krabičce. Nehledě na to, že použité materiály nebudou patřit mezi výběrové a o kvalitě použitých zářičů nemluvě.

Pokud se podíváte na naši nabídku domácích infrasaun, tak zjistíte, že dokážeme postavit infrakabinu již od rozměru 110 x 110 centimetrů (půdorys). To je, podle nás, minimální rozměr pro 1 osobu (která při saunování sedí). Pro vaši lepší představu, je to o několik desítek centimetrů více, než rozměry běžného sprchového koutu.

Výšku infrasauny do bytu doporučujeme kolem 200 centimetrů. To abyste se uvnitř pohodlně postavili a nemuseli vstupovat do kabiny v předklonu. Všechny rozměry lze u domácí infrasauny na míru přizpůsobit, jen počítejte s tím, že čím větší objem vzduchu, tím delší čas a více energie budete potřebovat na prohřátí infasauny.

Infrasaunu můžete mít ve velikosti, která vám bude vyhovovat

 

Máte málo místa? Pro nás to není problém – klidně vám navrhneme a postavíme infrasaunu rohovou nebo ji umístíme do podkroví pod šikmý strop.

Popřemýšlejte, kolik osob se bude pravidelně saunovat společně. A podle toho zvolte velikost své domácí infrasauny. Chcete-li skutečný komfort, a pokud vám to prostorové možnosti dovolí, přičtěte jednu osobu navíc. Jak se říká do foroty. V kabině se budete cítit lépe a pohodlněji.

Velikost infrasauny zvolte podle počtu osob, kteří se budou saunovat

 

Kam s ní?

Pro provoz domácí infrasauny vám stačí elektrická zásuvka 220 V. Pokud přemýšlíte, kam vaši novou infrakabinu umístit, existují tři nejčastější možnosti, kde si můžete infrasaunování užívat:

  • Infrasauna v obytných prostorách: například v koupelně, fitness místnosti, v podkrovní ložnici anebo třeba v obýváku.
  • Infrasauna venku: vhodné místo je terasa nebo zahrada, kde si můžete postupně zřídit celé venkovní wellness s vířivkou a třeba i finskou saunou.
  • Infrasauna ve sklepě či zimní zahradě: máte-li větší sklepní prostory, budete mít dokonalé soukromí, umístěním v zimní zahradě naopak získáte výhled po okolí vašeho domu a můžete sledovat jeho proměny během ročních období. A takové saunování v zimě, když padá sníh, to je zážitek!

Infrasauna má mimořádné léčivé účinky

 

Pro plánování místa pro infrasaunu platí, že umístění je v podstatě libovolné. Na rozdíl od finské sauny neprodukuje infrasauna ani páru, ani vysoké teploty. Takže stačí přirozená cirkulace vzduchu a není potřeba žádné speciální odvětrávání.

A v dalších dílech našeho rádce výběrem infrasauny do bytu si povíme něco o infrazářičích a používaných materiálech.

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.