ad-dotazy.gif

AKCE: Prodej výstavního vzorku luxusní sauny FUTURE

Luxusní saunová kabina FUTURE s vnitřním obkladem z dýhovaných desek ROHOL. Nepoužívaná! Výstavní kus.

detaily

Limitovaná nabídka infrakabin se zářiči VITAE !!!

Připravili jsme pro Vás exkluzivní nabídku 2ks infrakabin ISV 2, rozměr cca 1200x1100mm s vodorovným obkladem z HEMLOCKU a 1ks s vodorovným obkladem ze skandinávského smrku. Cena smrkové infrakabiny je 79.000,- Kč a infrakabiny z HEMLOCKU je 99.000,- Kč bez DPH. Nabídka je platná do vyprodání zásob.

detaily

Proč uvažovat o vestavěné sauně a 4 příklady stavby atypické sauny na míru

Když přemýšlíte o tom, že si domů pořídíte saunu, měli byste vědět, že máte dvě základní možnosti. Buď se vám svými rozměry do plánovaného prostoru přesně hodí nějaká typová sauna, nebo zvolíte saunu na míru. Její největší výhodou je, že její velikost a výbavu si vyberete dle preferencí a peněženky.

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Velký rádce výběrem domácí infrasauny – 2. díl – nespalte se s infrazářiči

Velký rádce výběrem domácí infrasauny – 2. díl – nespalte se s infrazářiči

13. září 2018

minulém dílu našeho rádce jsme si řekli, jak volit rozměry vaší domácí infrasauny a doporučili jsme, kam ji umístit. Abyste za své peníze získali reálné léčivé účinky, věnujte pozornost výběru infrazářičů. Jinak totiž budete mít místo infrasauny jen obyčejnou prohřívárnu.

Srdcem každé infrasauny jsou infrazářiče

Přemýšleli jste někdy o tom, proč je některá infrasauna do bytu tak levná? Je to jednoduché – výrobce někde musel zákonitě šetřit. A nejlépe se šetří právě na tom nejdůležitějším: na infrazářičích.

 

domácích infrasaunách se můžete setkat se 4 základními druhy infrazářičů.

  • Keramické infrazářiče – nejlevnější typ zářičů, který se poměrně rychle rozehřeje, ale má větší spotřebu energie než třeba karbonová topidla. Bývají skryté za ochrannou mříží a jejich povrchová teplota se pohybuje kolem 250 až 300 °C.
  • Světelně keramické infrazářiče (Red Light) – jsou výrazně teplejší než keramické (300 až 500 °C), takže infrasaunu prohřejí za pár minut. Kromě tepla umí vyzařovat také světlo, takže mají lepší účinky na vaše zdraví.
  • Karbonové infrazářiče – umí se rozpálit nejméně, jejich teplota bývá 70 až 170 °C a infrasaunu tak rozehřívají déle než předchozí typy zářičů. Ale jsou efektivnější a rovnoměrně vyzařují infrapaprsky. Jejich výroba je složitější a to se projevuje i na jejich ceně.
  • Infrahalogenové lampy Vitae – to nejlepší, co si můžete do infrasauny pořídit. Jde o nejmodernější typ infrazářičů, které jsou sice nejdražší, ale mají prakticky neomezenou životnost a nahřáté jsou již za 1 sekundu. Jen tyto infrazářiče produkují všechny 3 druhy infrazáření (viz níže).

 

Na infrazářičích nešetřete. Ty levné nemají žádné léčivé účinky, umí vás pouze prohřát. Hledáte-li léčivé účinky, sáhněte po infrazářičích Vitae. Jinak vás budou unavené svaly bolet dál.

Obrovskou praktickou výhodou zářičů Vitae je to, že mají ihned po zapnutí plný výkon. Vaše domácí infrasauna je tak na provozní teplotu rozehřátá prakticky okamžitě. Nemusíte čekat několik minut než bude ve vaší domácí infrasauně teplo a váš elektroměr se netočí zbytečně.

 

Na délce záleží!

Infrazářiče se dělí podle vlnové délky záření, kterou produkují. Ta se měří v mikronech a dělí zářiče takto:

  • IR–A (krátké vlny): infrazáření o délce 0,07 – 1,4 mikronu. Jen toto záření je schopné proniknout až do podkoží vašeho těla a má tak výrazné léčivé účinky.
  • IR–B (střední vlny): infrazáření o délce 1,4 – 3 mikrony. Neproniká do takové hloubky jako předchozí záření, ale stále má léčebné účinky.
  • IR–C (dlouhé vlny): infrazáření o délce nad 3 mikrony. Ohřívá se v podstatě jen kůže, takže jsou léčivé účinky minimální (jde jen o prohřívání).

 

Abychom to zjednodušili. Kvalitní infrazářič poznáte tak, že umí produkovat celé spektrum infrazáření. Od A přes B až po C záření. A to je tak maximálně podobné opravdovému sluníčku. Neléčí tak jen povrch kůže, ale proniká i do tkání. Poskytují tak organismu energii a startují ozdravné procesy uvnitř těla.

 

Proto my v SaunaSystem používáme pro naše infrasauny výhradně infrazářiče Vitae. Mají až dvojnásobnou účinnost oproti jiným druhům zářičů a vyzařují kompletní spektrum infrazáření typu A, B, C. Jejich léčivé účinky jsou tak prokazatelně největší.

V následujícím, posledním dílu našeho velkého rádce, si povíme něco o používaných materiálech pro stavbu domácí infrasauny.

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.