ad-dotazy.gif

6 důvodů proč vám vaše tělo za pravidelné saunování poděkuje

Na světě jsou dva druhy lidí. Jedny pravidelně začátkem každé zimy trápí rýma a kašel a pak zde jsou ti, kteří se pravidelně saunují a podobné projevy nachlazení v podstatě neznají. Sauna se tedy, hlavně v zimním období, může stát blahodárným centrem, které vám pomůže posílit váš organismus a tělo v boji proti nemocem.

detaily

Venkovní sauna: v přírodě je saunování nejlepší!

V kolébce saunování, ve Finsku, se tvrdí, že saunování venku má dvojnásobně pozitivní účinky na zdraví a organismus. Něco na tom asi bude, protože ve Skandinávii najdete snad u každého domu venkovní saunu. Pokud tedy toužíte po finské sauně na míru a máte zahradu, můžete do svých plánů zahrnout i tuto variantu.

detaily

Velký rádce výběrem domácí infrasauny – 3. díl – jaké dřevo a ovládání?

Předchozí díl rádce vám pomohl vybrat nejlepší infrazářič pro vaši infrasaunu. Dnes nás čeká finále, kdy si vyberete infrakabinu podle toho, jak se vám bude líbit. A prozradíme vám něco o dřevu a o tom, jak můžete infrakabinu ovládat.

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Dobrodružství z divočiny: utábořte se v zahradní sauně

Dobrodružství z divočiny: utábořte se v zahradní sauně

12. duben 2018

Jen měsícem osvětlená louka, opar nad řekou a vy. Když k tomu přidáte ještě příjemné pocení a následné koupání v chladivé řece pod hvězdami, budete v sedmém nebi. Kde takový ráj hledat? Ve venkovní sauně! Ta totiž spojuje to nejlepší z přírody i léčivé finské tradice.

Vzhůru do divočiny: za zdravím i pohodou

V severských zemích najdete saunový ráj na břehu každého jezera. U nás se pravý finský odkaz skrývá třeba v Polabí u Hradce Králové. Přímo u lesa uprostřed louky tam stojí pojízdná venkovní sauna. O potící terapii na břehu řeky s výhledem do okolní krajiny je obrovský zájem.

Z dřevěného domku stoupá kouř a ticho ruší jen praskající dříví z kamen – dokonalá pohoda. Teploty kolem 100 °C vás příjemně zahřejí a uvolní napětí v celém těle. Když se k tomu přidá ještě zpěv ptáků a západ slunce na obzoru, je to jako splněný odpočinkový sen.

Po deseti minutách v sauně není nic lepšího, než skočit přímo do ledové řeky a smýt z těla pot i starosti. Vedle saunového domku stojí maringotka, kde se po potící terapii můžete osvěžit vychlazeným pitím nebo kávou. Jen tak – v tichu, za světel z petrolejky a šumění stromů.

Využijte svoji zahradu a postavte si svůj zahradní saunový domek

 

Přeneste si rajský zážitek až na zahradu

Abyste zažili saunové souznění s přírodou, nemusíte zrovna hledat saunu uprostřed lesů a dělit se o ni s dalšími zájemci. Pořiďte si vlastní – na své zahradě budete mít saunu jen sami pro sebe, takže do ní vklouznete, kdy se vám zachce.

Finové navíc věří, že saunování venku má téměř dvojnásobné zdravotní účinky. A není divu – pocení s výhledem na západ slunce vás zbaví nejen bolavých zad a kloubů, ale také chmurných myšlenek. Tak proč si ho nedopřát třeba každý týden? A klidně celoročně.

Zahradní sauny jsou totiž obložené masivním dřevem, napuštěným teakovým olejem. Ten si poradí s větrem, sněhovou nadílkou i tuhými mrazy. Zatímco venku bude 20 stupňů pod nulou, vy se budete příjemně potit.

Saunování ve volné přírodě v zahradní sauně je velkým zážitkem

 

Místo divočiny pět hvězdiček

A pokud vás dobrodružství ve stylu divočiny moc neláká, rozmazlete se luxusním saunovým domkem Puutalo. Přírodní atmosféra zůstane, navíc ale získáte zážitek jako z pětihvězdičkového hotelu.

Výhled na hvězdy, sprcha, odpočívárna i obytná místnost s pohodlnými lehátky – to všechno budete mít v domku na jednom místě. A nemusíte z něj třeba celý den vytáhnout paty.

Na zahradní saunu vám přitom stačí najít jen kolem 2 m2 místa. Přijďte se podívat do našeho showroomu v Praze Uhříněvsi. Nebo nám dejte vědět, navrhneme řešení přesně podle vašich představ.

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.