ad-dotazy.gif

Velký rádce výběrem domácí infrasauny – 3. díl – jaké dřevo a ovládání?

Předchozí díl rádce vám pomohl vybrat nejlepší infrazářič pro vaši infrasaunu. Dnes nás čeká finále, kdy si vyberete infrakabinu podle toho, jak se vám bude líbit. A prozradíme vám něco o dřevu a o tom, jak můžete infrakabinu ovládat.

detaily

Velký rádce výběrem domácí infrasauny – 2. díl – nespalte se s infrazářiči

minulém dílu našeho rádce jsme si řekli, jak volit rozměry vaší domácí infrasauny a doporučili jsme, kam ji umístit. Abyste za své peníze získali reálné léčivé účinky, věnujte pozornost výběru infrazářičů. Jinak totiž budete mít místo infrasauny jen obyčejnou prohřívárnu.

detaily

Velký rádce výběrem domácí infrasauny – 1. díl – rozměry a umístění

Domácí infrasauna už dávno není nedostupný luxus. Naopak – je to životní styl a způsob, jak relaxovat a zároveň dělat něco pro své zdraví. A pokud vyberete infrasaunu s kvalitními zářiči, získáte navíc mimořádné léčivé účinky. Poradíme vám, na co dát při výběru pozor.

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Dobrodružství z divočiny: utábořte se v zahradní sauně

Dobrodružství z divočiny: utábořte se v zahradní sauně

12. duben 2018

Jen měsícem osvětlená louka, opar nad řekou a vy. Když k tomu přidáte ještě příjemné pocení a následné koupání v chladivé řece pod hvězdami, budete v sedmém nebi. Kde takový ráj hledat? Ve venkovní sauně! Ta totiž spojuje to nejlepší z přírody i léčivé finské tradice.

Vzhůru do divočiny: za zdravím i pohodou

V severských zemích najdete saunový ráj na břehu každého jezera. U nás se pravý finský odkaz skrývá třeba v Polabí u Hradce Králové. Přímo u lesa uprostřed louky tam stojí pojízdná venkovní sauna. O potící terapii na břehu řeky s výhledem do okolní krajiny je obrovský zájem.

Z dřevěného domku stoupá kouř a ticho ruší jen praskající dříví z kamen – dokonalá pohoda. Teploty kolem 100 °C vás příjemně zahřejí a uvolní napětí v celém těle. Když se k tomu přidá ještě zpěv ptáků a západ slunce na obzoru, je to jako splněný odpočinkový sen.

Po deseti minutách v sauně není nic lepšího, než skočit přímo do ledové řeky a smýt z těla pot i starosti. Vedle saunového domku stojí maringotka, kde se po potící terapii můžete osvěžit vychlazeným pitím nebo kávou. Jen tak – v tichu, za světel z petrolejky a šumění stromů.

Využijte svoji zahradu a postavte si svůj zahradní saunový domek

 

Přeneste si rajský zážitek až na zahradu

Abyste zažili saunové souznění s přírodou, nemusíte zrovna hledat saunu uprostřed lesů a dělit se o ni s dalšími zájemci. Pořiďte si vlastní – na své zahradě budete mít saunu jen sami pro sebe, takže do ní vklouznete, kdy se vám zachce.

Finové navíc věří, že saunování venku má téměř dvojnásobné zdravotní účinky. A není divu – pocení s výhledem na západ slunce vás zbaví nejen bolavých zad a kloubů, ale také chmurných myšlenek. Tak proč si ho nedopřát třeba každý týden? A klidně celoročně.

Zahradní sauny jsou totiž obložené masivním dřevem, napuštěným teakovým olejem. Ten si poradí s větrem, sněhovou nadílkou i tuhými mrazy. Zatímco venku bude 20 stupňů pod nulou, vy se budete příjemně potit.

Saunování ve volné přírodě v zahradní sauně je velkým zážitkem

 

Místo divočiny pět hvězdiček

A pokud vás dobrodružství ve stylu divočiny moc neláká, rozmazlete se luxusním saunovým domkem Puutalo. Přírodní atmosféra zůstane, navíc ale získáte zážitek jako z pětihvězdičkového hotelu.

Výhled na hvězdy, sprcha, odpočívárna i obytná místnost s pohodlnými lehátky – to všechno budete mít v domku na jednom místě. A nemusíte z něj třeba celý den vytáhnout paty.

Na zahradní saunu vám přitom stačí najít jen kolem 2 m2 místa. Přijďte se podívat do našeho showroomu v Praze Uhříněvsi. Nebo nám dejte vědět, navrhneme řešení přesně podle vašich představ.

zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzám návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas s naším využíváním souborů cookie. Další informace.