ad-dotazy.gif

Dny otevřených dveří: dokonalé sauny a infrasauny + extra SLEVY a občerstvení!

Vybrat si dokonalou saunu, která bude vyhovovat požadavkům všech členům vaší rodiny, není úplně jednoduchá věc. Přemýšleli jsme, jak bychom vám mohli usnadnit výběr vaší vysněné sauny. Třeba tím, když si budete moci prohlédnout na jednom místě 6 různých saun, 3 infrasauny a k tomu ještě kombinovanou saunu? Všechny roztopené a připravené k saunování? Stačí otevřít dveře…

detaily

Sauna a ženy: saunování tělu i duši pomáhá, ale pozor na vlasy!

Že má finská sauna léčivé účiny už víme a mnohokrát to potvrdily i výzkumy vědců a lékařů. Saunováním se regeneruje a čistí pleť, uleví se unaveným svalům, zlepší se dýchací obtíže a zbavíme se studených nohou. Dokonce sauna účinně pomáhá i při hubnutí. Ale co sauna z hlediska ženy a její krásy?

detaily

5 tipů jak si vylepšit saunu k dokonalosti

Máte saunu, milujete saunování a hledáte způsob, jak si chvíle pobytu v sauně zpříjemnit? Cesta za komfortem a dokonalejší relaxací v sauně nemusí být překvapivě složitá ani drahá. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si saunování zpříjemnit a posunout jej o další level výše.

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Dobrodružství z divočiny: utábořte se v zahradní sauně

Dobrodružství z divočiny: utábořte se v zahradní sauně

12. duben 2018

Jen měsícem osvětlená louka, opar nad řekou a vy. Když k tomu přidáte ještě příjemné pocení a následné koupání v chladivé řece pod hvězdami, budete v sedmém nebi. Kde takový ráj hledat? Ve venkovní sauně! Ta totiž spojuje to nejlepší z přírody i léčivé finské tradice.

Vzhůru do divočiny: za zdravím i pohodou

V severských zemích najdete saunový ráj na břehu každého jezera. U nás se pravý finský odkaz skrývá třeba v Polabí u Hradce Králové. Přímo u lesa uprostřed louky tam stojí pojízdná venkovní sauna. O potící terapii na břehu řeky s výhledem do okolní krajiny je obrovský zájem.

Z dřevěného domku stoupá kouř a ticho ruší jen praskající dříví z kamen – dokonalá pohoda. Teploty kolem 100 °C vás příjemně zahřejí a uvolní napětí v celém těle. Když se k tomu přidá ještě zpěv ptáků a západ slunce na obzoru, je to jako splněný odpočinkový sen.

Po deseti minutách v sauně není nic lepšího, než skočit přímo do ledové řeky a smýt z těla pot i starosti. Vedle saunového domku stojí maringotka, kde se po potící terapii můžete osvěžit vychlazeným pitím nebo kávou. Jen tak – v tichu, za světel z petrolejky a šumění stromů.

Využijte svoji zahradu a postavte si svůj zahradní saunový domek

 

Přeneste si rajský zážitek až na zahradu

Abyste zažili saunové souznění s přírodou, nemusíte zrovna hledat saunu uprostřed lesů a dělit se o ni s dalšími zájemci. Pořiďte si vlastní – na své zahradě budete mít saunu jen sami pro sebe, takže do ní vklouznete, kdy se vám zachce.

Finové navíc věří, že saunování venku má téměř dvojnásobné zdravotní účinky. A není divu – pocení s výhledem na západ slunce vás zbaví nejen bolavých zad a kloubů, ale také chmurných myšlenek. Tak proč si ho nedopřát třeba každý týden? A klidně celoročně.

Zahradní sauny jsou totiž obložené masivním dřevem, napuštěným teakovým olejem. Ten si poradí s větrem, sněhovou nadílkou i tuhými mrazy. Zatímco venku bude 20 stupňů pod nulou, vy se budete příjemně potit.

Saunování ve volné přírodě v zahradní sauně je velkým zážitkem

 

Místo divočiny pět hvězdiček

A pokud vás dobrodružství ve stylu divočiny moc neláká, rozmazlete se luxusním saunovým domkem Puutalo. Přírodní atmosféra zůstane, navíc ale získáte zážitek jako z pětihvězdičkového hotelu.

Výhled na hvězdy, sprcha, odpočívárna i obytná místnost s pohodlnými lehátky – to všechno budete mít v domku na jednom místě. A nemusíte z něj třeba celý den vytáhnout paty.

Na zahradní saunu vám přitom stačí najít jen kolem 2 m2 místa. Přijďte se podívat do našeho showroomu v Praze Uhříněvsi. Nebo nám dejte vědět, navrhneme řešení přesně podle vašich představ.

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.