Menu
Co potřebujete najít?
Úvod > Reference > Finské sauny > Sauny Avalon > Chalupářův sen: venkovní sauna Avalon u jezírka

Chalupářův sen: venkovní sauna Avalon u jezírka

LOKALITA: CZ • Krásná Lípa • zahrada u chalupy

Pro stavbu venkovní sauny lepší místo nenajdete. Sauna s velkou terasou na břehu koupacího jezírka je prostě sen. Rustikální charakter nedaleké chalupy podtrhuje obložení sauny prkny staré lípy a zastřešení terasy silnými trámy. Odpočinek i saunování si tak mohou majitelé užívat za každého počasí. A po saunování hup do studené vody!

Použité materiály:

Vnější obložení sauny je ze sibiřského modřínu, vnitřní dřevěný obklad z neomítaných lipových fošen pokládaných vodorovně přes sebe. Lavice z kombinace abachi / cedr.

Výbava sauny:

Saunová kamna EOS BI-O TEC 9 kW s vyvíječem páry, digitální regulace EOS ECON H4. Ozvučení pomocí zesilovače Sentiotec s Bluetooth, reproduktory.

Hlavní výhody řešení:

Umístění sauny u jezírka poskytuje možnost ochlazení po saunování během celého roku. A mnohem více zážitků i legrace. Výběr místa je pro venkovní saunování to nejdůležitější.

 

fotogalerie z realizace

Venkovní rozměry sauny jsou 230 x 245 centimetrů a důraz byl kladen na perfektní zateplení. V podlaze je cca 16 centimentrů dvojitá izolace. Střechu sauny jsme nemuseli řešit, protože je celá schovaná pod velkorysou pergolou, která zakrývá prostornou terasu. Skrz okno v sauně lze pozorovat ryby v jezírku i okolní přírodu. Lipové dřevo na stěnách příjemně voní. Tak, jak to vonělo dříve u našich babiček.

Saunová kamna EOS BI-O Tec dokáží klasickou finskou saunu proměnit v BIO-saunu. Obsahují totiž speciální výparník, který dokáže zvlhčit vzduch a zcela automaticky hlídá, aby měl předem nastavené hodnoty vlhkosti i tepla. V biosauně se pak mnohem lépe dýchá, zvláště když se do výparníku přidají vonné esence.

Zjistěte více informací o této sauně

Finská sauna Avalon
Chcete podobné řešení?
Domluvte si konzultaci nebo se nás na cokoli zeptejte.
Co nejdříve se vám ozveme zpátky!

  Proč potřebujeme vaše telefonní číslo?
  Protože většina poptávek nemusí obsahovat všechny údaje, které potřebujeme ke správnému vyhodnocení dané situace. Díky tomu, že budeme znát váš telefon, můžeme vaši poptávku telefonicky upřesnit, případně doporučit jiný produkt z naší nabídky, který pro vás bude vhodnější.
  Vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nikdy je nikomu neposkytneme.
  x
  Vybíráte saunu?

  Pomůžeme vám
  s výběrem
  vaší nové sauny.

  Chcete poradit?
  Poslat kalkulaci?

  ANO, CHCI