Menu
Co potřebujete najít?
Úvod > Články > Saunování > Saunujete se v infrasauně správně?

Saunujete se v infrasauně správně?

Články Saunování Infrasauny
16. listopadu 2017

Pozitivní vliv při léčbě nervových bolestí, svalových křečí či ztuhlosti kloubů. Čistší pleť, nižší váha a silnější imunita. O čem je řeč? O zdravotních účincích, které infrasauna přináší. Abyste jich docílili i vy, ohlídejte si zásady správného saunování.

Co předchází infrasauně

Před saunováním si dejte vlažnou sprchu a pečlivě se utřete dosucha. Do infrasauny si připravte jeden ručník či osušku na sezení a druhý na otírání potu z těla, čímž podpoříte další pocení. Do infrasauny, na rozdíl od finské sauny, můžete klidně i v plavkách nebo lehkém oblečení – infračervené záření se do tkání dostane i přes látku.

Dopřejte

Pobyt v infrasauně

Doporučená doba pobytu v infrakabině se pohybuje okolo 30 minut, pokud zůstanete o 10 až 15 minut déle, nic se nestane. Nejvhodnější doba pro saunování je ráno a dopoledne. Vypotíte se, prohřejete a dáte si sprchu. Taková procedura vám poskytne potřebnou energii na celý den.

Pořiďte

Při vstupu do infrasauny nehraje teplota zásadní roli. Znatelné pocení začíná po zhruba 15 minutách. Ideálním řešením je vstoupit do infrakabiny při zapnutí a zahřívat se společně s ní. V infrasauně je lepší sedět. Infrazářiče se v kabinách nastavují tak, aby nejvíce užitku přinesly člověku, který sedí ve vzpřímené poloze.

Infrazářiče

Co následuje po infrasauně

Prudké ochlazení a sprcha účinkuje po finské sauně, u infrasauny ale zvolte jiný postup. Posaďte se do relaxační zóny a nechte tělo doběhnout pocení. Až se budete cítit stejně jako před saunováním, osprchujte se vlažnou vodou. Po použití infrasauny jsou vaše póry otevřené, abyste si je nezanesli, vyhněte se sprchovými gelům i mýdlu.

Infrasauna

Během saunování ztrácíte pocením tekutiny, proto je třeba pít při proceduře a hlavně po jejím ukončení. Nejvhodnějším nápojem je čistá voda, na rozdíl od slazených nápojů a alkoholu spálené kalorie hned nenaberete zpět.

Infrasauny

Přemýšlíte o vlastní infrasauně? Dejte nám vědět. Pomůžeme vám s jejím řešením od konzultace přes zaměření po montáž a servis.

Zbavte

Podobné články
Zpět na výpis článků
x
Vybíráte saunu?

Pomůžeme vám
s výběrem
vaší nové sauny.

Chcete poradit?
Poslat kalkulaci?

ANO, CHCI