ad-dotazy.gif

Dopřejte si účinnou detoxikaci organismu kdykoli během roku

Cítíte, že máte méně energie? Přemýšlíte, jak zvýšit imunitu a zbavit se chřipek jednou provždy? Na vaše tělo v každý okamžik útočí spousta toxických látek, virů, bakterií a nepříznivých vlivů. S některými si organismus snadno poradí. Ale jiné se ve vás postupně usazují a škodí. K větší vitalitě a silnějšímu zdraví vám pomůže celková detoxikace – a největší pozitivní vliv na vaše zdraví bude mít právě sauna.

detaily

Sauna Future: když se spokojíte jen s tím nejlepším

Na světě prý existují jen dva druhy lidí: ti, co saunování milují a nedají na něj dopustit a ti, co zatím saunu neokusili. Pokud patříte do první skupiny, tak brzy přijdete na to, že trmácet se několikrát týdně do saunového centra a saunovat se ve společnosti cizích lidí není to pravé. A když už se rozhodnete dopřát si trochu toho luxusu a soukromí, a mít doma opravdu krásnou prémiovou saunu se všemi vymoženostmi, začnete hledat...

detaily

AKCE: Prodej výstavního vzorku luxusní sauny FUTURE

Luxusní saunová kabina FUTURE s vnitřním obkladem z dýhovaných desek ROHOL. Nepoužívaná! Výstavní kus.

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Odpočinek, který léčí aneb 10 hlavních léčivých účinků infrasauny

Odpočinek, který léčí aneb 10 hlavních léčivých účinků infrasauny

03. září 2014

Představte si, že vyrazíte pěkně do tepla, kde si odpočinete a zároveň se zbavíte bolesti hlavy, celulitidy a ještě zhubnete. Přesně to vám nabízí kvalitní infrasauna. Podívejte se s námi na 10 klíčových přínosů infrasauny lidskému zdraví.1. Léčí ekzémy, celulitidu a další onemocnění a poranění kůže

Saunováním v infrakabině uděláte hodně pro svoji kůži. V infrasauně najednou prohřejete hned několik jejích vrstev. Zlepší se tak její prokrvení a odbourají se tukové buňky. Kůže je navíc pružnější a pevnější. Nejen, že to pomáhá při léčbě kožních nemocí a poranění, ale zpomaluje i stárnutí kůže.

2. Pomáhá hubnout

Díky tomu, že se v infrasauně zapotíte, se zbavíte i spousty kilokalorií. Běžně v ní vypotíte 300 kilokalorií. A pokud se budete v infrasauně vyhřívat pravidelně, můžete za jednu půlhodinu vypotit i 600 až 800 kilokalorií.

3. Odstraňuje cholesterol a snižuje hladinu cukru v krvi

Opět za to může pocení. Zatímco v klasické finské sauně vypotíte až 97 % vody, v infrasauně je to jen 80 až 85 %. Ve zbylých 15 až 20 % vypotíte tuk, cholesterol nebo třeba těžké kovy a kyseliny.

4. Snižuje bolest

Je vědecky ověřené, že teplo snižuje práh bolesti v periferních nervech a volných nervových zakončeních. Díky tomu dokáže pravidelné saunování v infrasauně pomoci i od bolesti zubů způsobené obnaženými nervy.

5. Pomáhá při kardiovaskulárních onemocněních

Výzkumy prokazují, že infrazáření zlepšuje prokrvení a pomáhá tak snižovat tlak u pacientů, kteří mají potíže s vysokým tlakem. Lidem s nízkým tlakem zase pomáhá tím, že roztahuje cévy a zvyšuje srdeční rytmus. Pravidelné saunování v infrasauně navíc posiluje celý kardiovaskulární systém.

6. Uvolňuje svaly a pomáhá proti svalovým zraněním

Infrazáření uvolňuje svaly a ty jsou díky tomu lépe připravené na zátěž. Riziko zranění je tak výrazně menší. Uvolnění svalů pomáhá například i při léčbě namožených svalů a dalších svalových poranění.

7. Snižuje tuhost kloubů a pomáhá léčit zranění klouby

Infrasauna pomůže i revmatikům. Už při teplotě 45 ° Celsia totiž sníží tuhost kloubů až o 20 %. Pobyt v infrasauně navíc urychluje léčbu poraněných kloubů.

8. Snižuje otoky a pomáhá i při křečových žilách

Díky lepšímu prokrvení se zrychluje léčba otoků a zánětů. Finské lékařské průzkumy navíc ukázaly, že pravidelné saunování posiluje pružnost cév.

9. Posiluje imunitní systém a odstraňuje toxické látky

Pocením z těla dostanete škodlivé látky, které tělo vyloučilo z krve a uložilo v tukové vrstvě. Navíc je dokázané, že při pobytu v infrasauně vypotíte 2x až 3x víc škodlivých látek než v klasické finské sauně. Teplo v infrasauně navíc pomáhá i vaší obranyschopnosti.Zvýšení teploty organismu totiž usmrcuje viry, nebo alespoň zastavuje jejich množení. Proto je infrasaunování výbornou prevencí třeba proti chřipce.

10. Snižuje nervozitu a deprese

V teple infrasauny si dokonale odpočinete a navíc se vyplaví endorfiny. Těm se také říká hormony štěstí, protože navozují dobrou náladu. Díky tomu vám infrasauna pomůže i v psychicky hodně náročných obdobích.

 

Důležitý je správný zářič

Kvalitní infrazářiče mají i další léčebné účinky. Pomáhají třeba proti křečím nebo bolestem hlavy. Proto jsou také infrazářiče už několik desítek let využívané ve zdravotnictví.

Jen musíte dát pozor při výběru. Zatímco u kvalitních infrazářičů proniká záření opravdu do hloubky a pomáhá léčit tkáně zevnitř, ty horší jen zahřívají kůži.

Pokud chcete pro své zdraví opravdu něco udělat, vybírejte infrakabiny se zářičem Philips Vitae, který prohřívá na povrchu i uvnitř. Najdete ho třeba v infrakabinách ISV a Grand Vitae.

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.