ad-dotazy.gif

Dopřejte si účinnou detoxikaci organismu kdykoli během roku

Cítíte, že máte méně energie? Přemýšlíte, jak zvýšit imunitu a zbavit se chřipek jednou provždy? Na vaše tělo v každý okamžik útočí spousta toxických látek, virů, bakterií a nepříznivých vlivů. S některými si organismus snadno poradí. Ale jiné se ve vás postupně usazují a škodí. K větší vitalitě a silnějšímu zdraví vám pomůže celková detoxikace – a největší pozitivní vliv na vaše zdraví bude mít právě sauna.

detaily

Sauna Future: když se spokojíte jen s tím nejlepším

Na světě prý existují jen dva druhy lidí: ti, co saunování milují a nedají na něj dopustit a ti, co zatím saunu neokusili. Pokud patříte do první skupiny, tak brzy přijdete na to, že trmácet se několikrát týdně do saunového centra a saunovat se ve společnosti cizích lidí není to pravé. A když už se rozhodnete dopřát si trochu toho luxusu a soukromí, a mít doma opravdu krásnou prémiovou saunu se všemi vymoženostmi, začnete hledat...

detaily

AKCE: Prodej výstavního vzorku luxusní sauny FUTURE

Luxusní saunová kabina FUTURE s vnitřním obkladem z dýhovaných desek ROHOL. Nepoužívaná! Výstavní kus.

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Chceme saunu! A co dál? Díl druhý.

Chceme saunu! A co dál? Díl druhý.

02. duben 2011

Už se vidíte, jak ze sebe po práci sundáte těsné oblečení, pořádně se prohřejete ve vlastní, dřevem vonící sauně a starosti necháte před dveřmi? Ještě chvilku vydržte. Že je domácí sauna dobrý nápad, už víte z minulého článku o sauně v domě. Teď je na řadě promyslet, jak bude vaše sauna vypadat.

Odpovězte si na tři nejdůležitější otázky:

  1. Jak bude sauna velká?
    První věc, kterou musíte zvážit, je velikost sauny. V úvahu berte, jaký prostor máte k dispozici, a kolik osob bude saunu užívat.
  2. Je k dispozici elektřina?
    Prakticky jedinou podmínkou umístění domácí sauny je přívod elektrické energie. I když je ve většině případů možné elektřinu dodatečně přivést, je její zdroj v místě plánované sauny tím nejjednodušším řešením.

  3. Kolik na to mám?
    Posledním kritériem je cena. Promyslete si, kolik chcete do své sauny investovat. Stačí vám jednoduchá sauna pro občasné používání, nebo vyžadujete exkluzivní prostor sauny pro mimořádné chvíle?

 

Sauna se vejde i do bytu

Moderní domácí sauny je dnes možné umístit nejen do rodinného domku, ale prakticky do jakéhokoliv prostoru – tedy klidně do panelákového bytu. Stačí předem vyhradit místnost, ve které se sauna vybuduje. Ideální je suchý, čistý sklep, ale saunu je možné bez větších problému umístit i na půdu či přímo do některého z pokojů.

Podmínkou je ve všech případech pouze bezproblémový přívod elektrické energie a alespoň minimální prostor. I ty nejmenší saunové kabiny zaberou necelé dva metry čtvereční.

saunování v sauně od SaunaSystem.CZ - sauny na míru

O tom, že je možné domácí saunu umístit téměř všude, nás přesvědčil Zdeněk Semelka, expert na domácí sauny z firmy Saunasystem:

„Poslední dobou budujeme domácí sauny také v podkrovích. I když zde bývá množství různých úhlů a jiných stavebních komplikací, daří se sauny realizovat i v takto ztížených podmínkách.“

 

Na domácí saunu nepotřebujete žádné zvláštní povolení a díky tomu, že je v sauně velmi suchý vzduch (vlhkost se pohybuje jen kolem 5-10 %), nemá sauna žádný negativní vliv na okolí.

Kromě vybudování domácí sauny v interiéru je možné saunu zařídit také venku – nejčastěji na zahradě. Stavbu venkovní sauny je nutné vždy pečlivě zvážit. Je náročnější na přípravu, stavbu i provoz a samozřejmě je také nákladnější. O venkovních saunách si ale povíme až někdy jindy.

 

Pokračování seriálu: Stavbu domácí sauny svépomocí raději ne. Díl třetí.

Sauny od SaunaSystem.CZ mohou být vybaveny i podsvícením opěradel

Sauny od SaunaSystem.CZ mohou být vybaveny i podsvícením opěradel

Sauny řady Native - správná volba pokud hledáte dobrý poměr ceny a kvality

Sauny řady Native - správná volba pokud hledáte dobrý poměr ceny a kvality

Pohled do interiéru sauny Native

Pohled do interiéru sauny Native

Saunování je nejen zdravé, ale i velmi příjemné a osvěžující

Saunování je nejen zdravé, ale i velmi příjemné a osvěžující

Venkovní sauny a saunové domky - i ty SaunaSystem svým klientům navrhuje a dodává

Venkovní sauny a saunové domky - i ty SaunaSystem svým klientům navrhuje a dodává

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.