ad-dotazy.gif

Dny otevřených dveří: dokonalé sauny a infrasauny + extra SLEVY a občerstvení!

Vybrat si dokonalou saunu, která bude vyhovovat požadavkům všech členům vaší rodiny, není úplně jednoduchá věc. Přemýšleli jsme, jak bychom vám mohli usnadnit výběr vaší vysněné sauny. Třeba tím, když si budete moci prohlédnout na jednom místě 6 různých saun, 3 infrasauny a k tomu ještě kombinovanou saunu? Všechny roztopené a připravené k saunování? Stačí otevřít dveře…

detaily

Sauna a ženy: saunování tělu i duši pomáhá, ale pozor na vlasy!

Že má finská sauna léčivé účiny už víme a mnohokrát to potvrdily i výzkumy vědců a lékařů. Saunováním se regeneruje a čistí pleť, uleví se unaveným svalům, zlepší se dýchací obtíže a zbavíme se studených nohou. Dokonce sauna účinně pomáhá i při hubnutí. Ale co sauna z hlediska ženy a její krásy?

detaily

5 tipů jak si vylepšit saunu k dokonalosti

Máte saunu, milujete saunování a hledáte způsob, jak si chvíle pobytu v sauně zpříjemnit? Cesta za komfortem a dokonalejší relaxací v sauně nemusí být překvapivě složitá ani drahá. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si saunování zpříjemnit a posunout jej o další level výše.

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Chceme saunu! A co dál? Díl druhý.

Chceme saunu! A co dál? Díl druhý.

02. duben 2011

Už se vidíte, jak ze sebe po práci sundáte těsné oblečení, pořádně se prohřejete ve vlastní, dřevem vonící sauně a starosti necháte před dveřmi? Ještě chvilku vydržte. Že je domácí sauna dobrý nápad, už víte z minulého článku o sauně v domě. Teď je na řadě promyslet, jak bude vaše sauna vypadat.

Odpovězte si na tři nejdůležitější otázky:

  1. Jak bude sauna velká?
    První věc, kterou musíte zvážit, je velikost sauny. V úvahu berte, jaký prostor máte k dispozici, a kolik osob bude saunu užívat.
  2. Je k dispozici elektřina?
    Prakticky jedinou podmínkou umístění domácí sauny je přívod elektrické energie. I když je ve většině případů možné elektřinu dodatečně přivést, je její zdroj v místě plánované sauny tím nejjednodušším řešením.

  3. Kolik na to mám?
    Posledním kritériem je cena. Promyslete si, kolik chcete do své sauny investovat. Stačí vám jednoduchá sauna pro občasné používání, nebo vyžadujete exkluzivní prostor sauny pro mimořádné chvíle?

 

Sauna se vejde i do bytu

Moderní domácí sauny je dnes možné umístit nejen do rodinného domku, ale prakticky do jakéhokoliv prostoru – tedy klidně do panelákového bytu. Stačí předem vyhradit místnost, ve které se sauna vybuduje. Ideální je suchý, čistý sklep, ale saunu je možné bez větších problému umístit i na půdu či přímo do některého z pokojů.

Podmínkou je ve všech případech pouze bezproblémový přívod elektrické energie a alespoň minimální prostor. I ty nejmenší saunové kabiny zaberou necelé dva metry čtvereční.

saunování v sauně od SaunaSystem.CZ - sauny na míru

O tom, že je možné domácí saunu umístit téměř všude, nás přesvědčil Zdeněk Semelka, expert na domácí sauny z firmy Saunasystem:

„Poslední dobou budujeme domácí sauny také v podkrovích. I když zde bývá množství různých úhlů a jiných stavebních komplikací, daří se sauny realizovat i v takto ztížených podmínkách.“

 

Na domácí saunu nepotřebujete žádné zvláštní povolení a díky tomu, že je v sauně velmi suchý vzduch (vlhkost se pohybuje jen kolem 5-10 %), nemá sauna žádný negativní vliv na okolí.

Kromě vybudování domácí sauny v interiéru je možné saunu zařídit také venku – nejčastěji na zahradě. Stavbu venkovní sauny je nutné vždy pečlivě zvážit. Je náročnější na přípravu, stavbu i provoz a samozřejmě je také nákladnější. O venkovních saunách si ale povíme až někdy jindy.

 

Pokračování seriálu: Stavbu domácí sauny svépomocí raději ne. Díl třetí.

Sauny od SaunaSystem.CZ mohou být vybaveny i podsvícením opěradel

Sauny od SaunaSystem.CZ mohou být vybaveny i podsvícením opěradel

Sauny řady Native - správná volba pokud hledáte dobrý poměr ceny a kvality

Sauny řady Native - správná volba pokud hledáte dobrý poměr ceny a kvality

Pohled do interiéru sauny Native

Pohled do interiéru sauny Native

Saunování je nejen zdravé, ale i velmi příjemné a osvěžující

Saunování je nejen zdravé, ale i velmi příjemné a osvěžující

Venkovní sauny a saunové domky - i ty SaunaSystem svým klientům navrhuje a dodává

Venkovní sauny a saunové domky - i ty SaunaSystem svým klientům navrhuje a dodává

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.