ad-dotazy.gif

Proč uvažovat o vestavěné sauně a 4 příklady stavby atypické sauny na míru

Když přemýšlíte o tom, že si domů pořídíte saunu, měli byste vědět, že máte dvě základní možnosti. Buď se vám svými rozměry do plánovaného prostoru přesně hodí nějaká typová sauna, nebo zvolíte saunu na míru. Její největší výhodou je, že její velikost a výbavu si vyberete dle preferencí a peněženky.

detaily

Jaké byly Dny otevřených dveří a jaké nové sauny jsme představili?

Děkujeme všem návštěvníkům a zájemcům o sauny a infrasauny, kteří s námi strávili páteční odpoledne a sobotu během Dnů otevřených dveří našeho showroomu. Snad i díky skvělému počasí byla účast hojná a my věříme, že si to u nás všichni návštěvníci užili. Pro ty z vás, kdo jste se nemohli zúčastnit, přinášíme reportáž o tom, co vše bylo k vidění + představíme si novou infrasaunu a saunu, které si během těchto dnů užily svoji premiéru.

detaily

Dny otevřených dveří: dokonalé sauny a infrasauny + extra SLEVY a občerstvení!

Vybrat si dokonalou saunu, která bude vyhovovat požadavkům všech členům vaší rodiny, není úplně jednoduchá věc. Přemýšleli jsme, jak bychom vám mohli usnadnit výběr vaší vysněné sauny. Třeba tím, když si budete moci prohlédnout na jednom místě 6 různých saun, 3 infrasauny a k tomu ještě kombinovanou saunu? Všechny roztopené a připravené k saunování? Stačí otevřít dveře…

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  6 důvodů proč vám vaše tělo za pravidelné saunování poděkuje

6 důvodů proč vám vaše tělo za pravidelné saunování poděkuje

22. prosinec 2018

Na světě jsou dva druhy lidí. Jedny pravidelně začátkem každé zimy trápí rýma a kašel a pak zde jsou ti, kteří se pravidelně saunují a podobné projevy nachlazení v podstatě neznají. Sauna se tedy, hlavně v zimním období, může stát blahodárným centrem, které vám pomůže posílit váš organismus a tělo v boji proti nemocem.

Je lepší sauna, infrasauna nebo bio-sauna?

Pokud se chcete pořádně dorůžova vypotit, je ideální tradiční suchá a teplá finská sauna. Jste-li v saunování začátečník, nebo nemáte v lásce příliš velké horko, bude pro vás ideální infrasauna, kde jsou zdrojem tepla infrazářiče a teplo v kabině je mnohem menší.

Pokud milujete relaxaci s vůní bylinek a větší vlhkostí vzduchu, vyzkoušejte bio-saunu – kombinaci finské a parní sauny, která je charakteristická nižší teplotou kolem 65 °C a vysokou vzdušnou vlhkostí kolem 40 %.

Kombinovaná sauna spojuje do jedné kabiny finskou saunu a infrasaunu. Můžete si tak dopřávat takové saunování, na které máte zrovna chuť.

Saunování má pro tělo blahodárné účinky

 

Co se děje s vaším tělem během saunování

Během relaxace v horkém vzduchu sauny se během krátké doby zvyšuje teplota vašeho těla. Organismus se snaží tělo aktivně ochladit – srdce tak pumpuje větší množství krve, zvyšuje se tepová frekvence a stoupá krevní tlak.

Pokožka se postupně prokrvuje a vy se začínáte potit. Uvádí se, že během saunování vaše tělo vypotí okolo půl litru potu.

Saunování snižuje stres, únavu a nervozitu

A co tedy pozitivního přináší saunování pro váš organismus?

1. Budete mít lepší imunitu

Rozhicování vašeho těla a jeho následné ochlazení v ochlazovně umí v organismu nastartovat biologické pochody, které působí jako prevence na nemoci horních cest dýchacích. Zbavíte se jednou pro vždy nekonečných nachlazení, rýmy a chřipek, které vás v zimě vždy trápily. Saunování podporuje tvorbu bílých krvinek a snižuje hladinu stresového hormonu.

2. Zlepšíte si náladu, budete v pohodě

Společně se zimními měsíci přichází úbytek slunečního svitu a tím dostávají zelenou různé depresivní stavy. Spolehněte se na to, že v sauně se zbavíte splínu a starostí. Je prokázáno, že stoupající teplota těla zvyšuje hladinu serotoninu, což je hormon, který je odpovědný za pocity štěstí. Během saunování se také v mozku vyplavují endorfiny, což jsou hormony způsobující dobrou náladu a tlumící bolest.

K dobrým pocitům také přispěje uvolnění svalů, díky teplu v sauně.

3. Díky sauně snadněji zhubnete

Trápí vás nadváha? Sauna vás přebytečného tuku nezbaví, ale díky teplu dochází k lepšímu prokrvení organismu, čímž se více prokrví i podkožní tukové vrstvy. A to přispívá k dlouhodobému hubnutí. Někteří vědci přirovnávají jedno saunování ke středně náročnému cvičení.

Během pobytu v sauně se v těle snižuje hladina „škodlivého“ cholesterolu (LDL), dochází ke spalování tuků a nabuzení metabolismu – lidský organismus je díky tomu tak rozjetý, že spaluje i několik hodin poté, co jste vyšli ze sauny.

Pro lepší představu: aby vaše tělo vypotilo 0,5 kg potu, spotřebuje cca 300 kalorií. To je dobré vědět zejména během vánoc, kdy máme všichni tendenci ochutnávat cukroví a další sladkosti.

Saunování je vhodné v létě i v zimě

4. Zlepší se vám pleť

Zapomeňte na drahé krémy a kosmetické omlazovací procedury. V sauně se pleť, díky intenzivnímu pocení, dokonale vyčistí, odplaví se z ní bakterie a mikroskopické nečistoty.

Díky prokrvení kůže a čistým pórům pak vaše pokožka bude jemná a hladká. Navíc, díky většímu přísunu živin, se vám vyhladí vrásky, zvýší se regenerační schopnosti pokožky a její hydratace.

5. Rychlejší regenerace a vyšší výkon u sportovců

Po těžkém tréninku nebo sportovním výkonu se díky sauně zvyšuje průtok krve do unavených a namožených svalů. To vede k rychlejší regeneraci tkání a celkovému uvolnění.

V sauně si organismus zvyká na vyšší teploty a navykne si tak na vyšší stupeň tolerance tepla – to vede ke zlepšení vytrvalosti a lepšímu hospodaření s energií v těle během sportovního výkonu.

6. Budete žít déle

Čím častěji si budete užívat saunování, tím se zlepší kondice vašeho srdce a kardiovaskulárního systému. Důležitá je pravidelnost. Ten, kdo navštěvuje saunu pravidelně dvakrát týdně, má srdce v lepší kondici o téměř ¼ než ten, kdo chodí do sauny jen jednou za týden.

Saunování má pozitivní vliv na vaše zdraví i na váš duševní život

Ale to stále není vše. Kromě těchto, jednoznačně pozitivních vlivů na vaše zdraví, má sauna vliv i na váš duševní život – protože saunování s přáteli nebo rodinou utužuje i vaše sociální vazby. Zkrátka: saunování je fajn a to nejen v zimě.

A kdybyste si chtěli saunu pořídit i k sobě domů nebo na zahradu, kontaktujte nás pro nezávaznou kalkulaci. Stačí, když budete vědět velikost plánované sauny, s ostatními specifikacemi vám rádi pomůžeme. Naše vzorové sauny si můžete prohlédnout v našem saunovém showroomu v Praze – Uhříněvsi. Těšíme se na vaši návštěvu!

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.