ad-dotazy.gif

Jaké byly Dny otevřených dveří a jaké nové sauny jsme představili?

Děkujeme všem návštěvníkům a zájemcům o sauny a infrasauny, kteří s námi strávili páteční odpoledne a sobotu během Dnů otevřených dveří našeho showroomu. Snad i díky skvělému počasí byla účast hojná a my věříme, že si to u nás všichni návštěvníci užili. Pro ty z vás, kdo jste se nemohli zúčastnit, přinášíme reportáž o tom, co vše bylo k vidění + představíme si novou infrasaunu a saunu, které si během těchto dnů užily svoji premiéru.

detaily

Dny otevřených dveří: dokonalé sauny a infrasauny + extra SLEVY a občerstvení!

Vybrat si dokonalou saunu, která bude vyhovovat požadavkům všech členům vaší rodiny, není úplně jednoduchá věc. Přemýšleli jsme, jak bychom vám mohli usnadnit výběr vaší vysněné sauny. Třeba tím, když si budete moci prohlédnout na jednom místě 6 různých saun, 3 infrasauny a k tomu ještě kombinovanou saunu? Všechny roztopené a připravené k saunování? Stačí otevřít dveře…

detaily

Sauna a ženy: saunování tělu i duši pomáhá, ale pozor na vlasy!

Že má finská sauna léčivé účiny už víme a mnohokrát to potvrdily i výzkumy vědců a lékařů. Saunováním se regeneruje a čistí pleť, uleví se unaveným svalům, zlepší se dýchací obtíže a zbavíme se studených nohou. Dokonce sauna účinně pomáhá i při hubnutí. Ale co sauna z hlediska ženy a její krásy?

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Znáte saunový dress code? Do horka můžete v kiltu i klobouku

Znáte saunový dress code? Do horka můžete v kiltu i klobouku

25. duben 2018

Skupina lidí v kiltech nemusí vždycky znamenat skotské oslavy. Stejný dress code jako na severu Británie se nosí i ve wellness centrech. Dávno už totiž neplatí, že do sauny musíte nutně chodit nazí – i když je to nejlepší, možností je celá řada.

Do sauny tak bez obav vyrazte i v kiltu nebo třeba saunovacím klobouku.

Podle finské tradice je nejlepší chodit do sauny v rouše Evině. Bez oblečení totiž kůže lépe dýchá, vnímá teplo a přirozeně odvádí pot. Pokud si chcete užít potící terapii naplno jako Seveřané, nehalte tělo do zbytečných kousků oděvu.

Saunový dress code

 

Do naha! velí skandinávská tradice

Před vstupem do sauny proto shoďte všechno oblečení. Plavky ani spodní prádlo do roztopené místnosti nepatří. Pokud se stydíte a neobejdete se bez nich, zkontrolujte si alespoň, že jsou suché. Mokrá látka do vzduchu vypouští vlhkost a změnila by suché klima v sauně na parní kabinu.

Plavky jsou navíc živnou půdou pro bakterie. Chcete-li ze sauny odcházet zdraví a uvolnění, nechte je raději v šatně. Do některých zařízení vás v plavkách stejně ani nepustí.

Zahalte své tělo při saunování do ručníku nebo prostěradla

 

Inspirujte se na severu Británie

Nejlepší je zahalit tělo do suchého ručníku nebo prostěradla. Ty můžete kdykoli shodit a odhalit se. A jestli máte strach, že se vám osuška rozmotá a v nevhodnou chvíli spadne, řešení najdete ve skotské tradici – kiltu.

Měkkou froté sukni zapnete na knoflík nebo suchý zip a můžete se vyrazit saunovat. Budete za módní ikonu a navíc se budete cítit pohodlně a vzdušně. A pokud se chcete vybavit doslova od hlavy až k patě, sáhněte také po saunovacím klobouku nebo čepici.

Hlava je na teplo velmi citlivá a ohřívá se rychleji než ostatní části těla. Čepicí rychlému přehřátí zabráníte, takže v sauně vydržíte déle. Cyklus 2 až 3 opakování pobytu v horku a následného ochlazení si tak užijete v klidu.

Užijte si saunování

 

3 tipy, jak se v sauně nestydět

Nad saunování bez oblečení však podle Skandinávců není. Jestli se stydíte chodit do sauny bez plavek, ale nechcete se potící terapie vzdát, využijte následujících tipů:

  1. Navštěvujte wellness centra dál od domova – pokud je vám nepříjemné, že byste mohli v sauně potkat někoho známého, zajeďte si do sauny třeba do cizího města.
  2. Saunujte se, když jsou ostatní v práci – odpoledne nebo večer se chodí saunovat většina lidí. Vezměte si třeba dovolenou a navštivte wellness přes den, kdy je prázdné.
  3. Pořiďte si saunu domů – abyste nemuseli jezdit do jiných měst ani řešit čas, je nejlepší zařídit si vlastní wellness u sebe doma. Ve vašem soukromém relaxačním koutku vás nebude nikdo okukovat a vy si může užít potící zážitek naplno, kdykoli se vám zachce. Do saunového ráje to navíc budete mít vždycky jen krok.

 

Přijďte se podívat do našeho showroomu v Praze Uhříněvsi, kde si účinky sauny vyzkoušíte na vlastní kůži. Nebo nám dejte vědět, navrhneme řešení přesně podle vašich představ.

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.