ad-dotazy.gif

Venkovní sauna: v přírodě je saunování nejlepší!

V kolébce saunování, ve Finsku, se tvrdí, že saunování venku má dvojnásobně pozitivní účinky na zdraví a organismus. Něco na tom asi bude, protože ve Skandinávii najdete snad u každého domu venkovní saunu. Pokud tedy toužíte po finské sauně na míru a máte zahradu, můžete do svých plánů zahrnout i tuto variantu.

detaily

Velký rádce výběrem domácí infrasauny – 3. díl – jaké dřevo a ovládání?

Předchozí díl rádce vám pomohl vybrat nejlepší infrazářič pro vaši infrasaunu. Dnes nás čeká finále, kdy si vyberete infrakabinu podle toho, jak se vám bude líbit. A prozradíme vám něco o dřevu a o tom, jak můžete infrakabinu ovládat.

detaily

Velký rádce výběrem domácí infrasauny – 2. díl – nespalte se s infrazářiči

minulém dílu našeho rádce jsme si řekli, jak volit rozměry vaší domácí infrasauny a doporučili jsme, kam ji umístit. Abyste za své peníze získali reálné léčivé účinky, věnujte pozornost výběru infrazářičů. Jinak totiž budete mít místo infrasauny jen obyčejnou prohřívárnu.

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Saunujete se v infrasauně správně?

Saunujete se v infrasauně správně?

16. listopad 2017

Pozitivní vliv při léčbě nervových bolestí, svalových křečí či ztuhlosti kloubů. Čistší pleť, nižší váha a silnější imunita. O čem je řeč? O zdravotních účincích, které infrasauna přináší. Abyste jich docílili i vy, ohlídejte si zásady správného saunování.



Co předchází infrasauně

Před saunováním si dejte vlažnou sprchu a pečlivě se utřete dosucha. Do infrasauny si připravte jeden ručník či osušku na sezení a druhý na otírání potu z těla, čímž podpoříte další pocení. Do infrasauny, na rozdíl od finské sauny, můžete klidně i v plavkách nebo lehkém oblečení - infračervené záření se do tkání dostane i přes látku.

Dopřejte si hřejivý balzám v podobě infračervených paprsků v infrakabině od nás.

 

Pobyt v infrasauně

Doporučená doba pobytu v infrakabině se pohybuje okolo 30 minut, pokud zůstanete o 10 až 15 minut déle, nic se nestane. Nejvhodnější doba pro saunování je ráno a dopoledne. Vypotíte se, prohřejete a dáte si sprchu. Taková procedura vám poskytne potřebnou energii na celý den.

Pořiďte si infrakabinu od firmy Saunasystem.

 

Při vstupu do infrasauny nehraje teplota zásadní roli. Znatelné pocení začíná po zhruba 15 minutách. Ideálním řešením je vstoupit do infrakabiny při zapnutí a zahřívat se společně s ní. V infrasauně je lepší sedět. Infrazářiče se v kabinách nastavují tak, aby nejvíce užitku přinesly člověku, který sedí ve vzpřímené poloze.

Infrazářiče Philips Vitae prohřejí vaši pokožku do hloubky.

 

Co následuje po infrasauně

Prudké ochlazení a sprcha účinkuje po finské sauně, u infrasauny ale zvolte jiný postup. Posaďte se do relaxační zóny a nechte tělo doběhnout pocení. Až se budete cítit stejně jako před saunováním, osprchujte se vlažnou vodou. Po použití infrasauny jsou vaše póry otevřené, abyste si je nezanesli, vyhněte se sprchovými gelům i mýdlu.

Infrasauna Vám pomůže načerpat novou energii a zbaví vás únavy

 

Během saunování ztrácíte pocením tekutiny, proto je třeba pít při proceduře a hlavně po jejím ukončení. Nejvhodnějším nápojem je čistá voda, na rozdíl od slazených nápojů a alkoholu spálené kalorie hned nenaberete zpět.

Infrasauny se nejčastěji využívají pro prohřátí svalů před cvičením ve fitness, k rehabilitaci pohybového ústrojí či k relaxaci.

 

Přemýšlíte o vlastní infrasauně? Dejte nám vědět. Pomůžeme vám s jejím řešením od konzultace přes zaměření po montáž a servis.

Zbavte své tělo škodlivých látek. V infrakabině od naší firmy se pročistí kůže a zregeneruje. Budete se cítit mladší a krásnější.

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.