ad-dotazy.gif

Atypická realizace sauny a infrasauny ve Františkových lázních

Jedinečná, exkluzivní, originální, luxusní... a možná ještě více pojmenování vás napadne už jen při pohledu na naši realizaci hotelové sauny a infrasauny v Hotelu Francis Palace. Zajímá vás, jak tato náročná zakázka dopadla?

detaily

Dobrodružství z divočiny: utábořte se v zahradní sauně

Jen měsícem osvětlená louka, opar nad řekou a vy. Když k tomu přidáte ještě příjemné pocení a následné koupání v chladivé řece pod hvězdami, budete v sedmém nebi. Kde takový ráj hledat? Ve venkovní sauně! Ta totiž spojuje to nejlepší z přírody i léčivé finské tradice.

detaily

AKCE: Sauna nebo infrasauna za zvýhodněnou cenu!

Objednejte saunu nebo infrakabinu na míru a dostanete od nás hodnotný dárek zdarma. Ušetřit můžete až 23.000,- Kč v případě objednávky sauny a 6.000,- Kč při objednání infrakabiny. Akce platí jen do 10. září 2017, takže neváhejte!

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Vy si saunu naplánujete, my ji postavíme

Vy si saunu naplánujete, my ji postavíme

27. březen 2017

Sauna už dávno není výsadou těch nejbohatších. Můžeme vám ji postavit klidně do paneláku nebo činžáku. Stačí si jen naplánovat, kam, jakou a jak velkou saunu byste chtěli.

Zásadním rozhodnutím na začátku je, jak velkou saunu chcete. Vezměte počet lidí, kteří se v sauně budou pravidelně saunovat, a pro dokonalý komfort připočtěte jednu osobu navíc. Na jednu osobu by mělo vyjít minimálně 2 m3.

Pokud jste omezení prostorem, měli byste vědět, že vám postavíme saunu už od rozměrů 1,1 m × 1,1 m × 2 m.

Výšku 2 m nepřekračujte, protože vytápění pak trvá zbytečně dlouho a vy plýtváte energiemi. Šířka ale závisí na vás. Pro pohodlné saunování doporučujeme alespoň 2 m. V takové sauně už se pohodlně natáhnete a zároveň získáte dostatek prostoru pro saunová kamna.

Následuje rozhodnutí, kam vaší novou saunu umístíte. Existují tři základní možnosti.

  • Do obytných prostor. Saunu můžete umístit třeba do podkroví nebo do obýváku. Pokud si po sauně rádi užíváte čerstvého vzduchu, můžete umístit saunu i na terasu. V nabídce máme sauny o rozměrech už od 1,1 × 1,1 m, takže ani obyvatelé menších bytů nepřijdou zkrátka.
  • Do sklepa. Pokud sklep příliš nevyužíváte, umístěním sauny jej krásně oživíte. Ve sklepě budete mít i dokonalé soukromí.
  • Na zahradu. Postavte si saunu na zahradě a můžete se ochlazovat ve venkovním bazénku nebo ledovou vodou z vědra. Podívejte se na saunovací domy Puutalo.

 

Vyberte si materiál, který vám sedne

Nebo spíš, na který si sednete. Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při stavbě sauny je, z jakého bude dřeva. Mezi nejpoužívanější materiály patří skandinávský smrk. Roste na severu v chladnějších teplotách a dřevo je tak odolnější než u smrkoviny z Česka. Dalšími oblíbenými materiály jsou cedr, lípa nebo osika.

Rozlišujte, které dřevo vyberete na obložení a které na lavice. Na ty se nejvíce hodí africká vrba abachi. Její dřevo totiž při vystavení vysokým teplotám nepálí, ale příjemně hřeje. Kombinaci abachi a cedru využíváme například u saun Grand, které dodáváme i s barevným LED osvětlením.

 

Dokonalý požitek spočívá v detailech

Při plánování umístění a velikosti sauny je důležité myslet na několik zásadních detailů.

  • Dostupnost elektroinstalace.
  • Dveře otevírající se ven ze sauny.
  • Výška a houbka lavic alespoň 0,5 m.
  • Propojení s ochlazovnou a odpočívárnou.
  • Kvalitní kamna.

Hlavu si s tím ale nelámejte. My všechno zařídíme podle vašich představ a na míru. Vy si pouze vyberte saunu a zažádejte si o kalkulaci.


zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzám návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas s naším využíváním souborů cookie. Další informace.