ad-dotazy.gif

Jaké byly Dny otevřených dveří a jaké nové sauny jsme představili?

Děkujeme všem návštěvníkům a zájemcům o sauny a infrasauny, kteří s námi strávili páteční odpoledne a sobotu během Dnů otevřených dveří našeho showroomu. Snad i díky skvělému počasí byla účast hojná a my věříme, že si to u nás všichni návštěvníci užili. Pro ty z vás, kdo jste se nemohli zúčastnit, přinášíme reportáž o tom, co vše bylo k vidění + představíme si novou infrasaunu a saunu, které si během těchto dnů užily svoji premiéru.

detaily

Dny otevřených dveří: dokonalé sauny a infrasauny + extra SLEVY a občerstvení!

Vybrat si dokonalou saunu, která bude vyhovovat požadavkům všech členům vaší rodiny, není úplně jednoduchá věc. Přemýšleli jsme, jak bychom vám mohli usnadnit výběr vaší vysněné sauny. Třeba tím, když si budete moci prohlédnout na jednom místě 6 různých saun, 3 infrasauny a k tomu ještě kombinovanou saunu? Všechny roztopené a připravené k saunování? Stačí otevřít dveře…

detaily

Sauna a ženy: saunování tělu i duši pomáhá, ale pozor na vlasy!

Že má finská sauna léčivé účiny už víme a mnohokrát to potvrdily i výzkumy vědců a lékařů. Saunováním se regeneruje a čistí pleť, uleví se unaveným svalům, zlepší se dýchací obtíže a zbavíme se studených nohou. Dokonce sauna účinně pomáhá i při hubnutí. Ale co sauna z hlediska ženy a její krásy?

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Poradíme, na co dát pozor při objednávce domácí sauny

Poradíme, na co dát pozor při objednávce domácí sauny

09. leden 2017

Kdo by se nechtěl víc věnovat sám sobě a dbát na své zdraví. Jenže kde na to pořád brát čas? Pokud se právě rozmýšlíte, jak zlepšit svou kondici, zařaďte na seznam i saunu.

Na domácí infrasaunu vám stačí 20 minut, finská sauna má zase mimořádně léčivé účinky.

Máte málo místa? Vyřeší to rohová infrasauna

Domácí sauna jen pro vás a vaši rodinu se klidně vejde i do panelového bytu. Naše rohová infrasauna ISC:

  • zabere jen dva krychlové metry,
  • společně se v ní mohou saunovat až tři osoby.

Do infrasauny můžete jít, kdykoliv si rozmyslíte - třeba hned po práci nebo ráno. Ty nejlepší topné infrapanely totiž stačí nahřívat jen jednu vteřinu.

Naše rada: Jestli toužíte po sauně, ale máte pocit, že se k vám domů určitě nevejde, nevěšte hlavu. Raději nám napište nebo zavolejte - poradíme vám a třeba vás rovnou i příjemně překvapíme nabídkou řešení a ceny.

 

Topení je základ

Klasické finské domácí sauny využívají saunová kamna, která vyhřejí místnost až na 100 stupňů Celsia. Jejich výběr přizpůsobte velikosti sauny - čím větší sauna, tím větší je i výkon kamen. Zároveň nezapomeňte, že finská sauna funguje na principu šíření tepla horkým a vlhkým vzduchem, které zahřívá povrch těla, a proto je důležité střídat cykly horka a ochlazení. Potřebujete proto poblíž i ochlazovací káď nebo alespoň sprchu.

Součástí infrasauny je kvalitní infrazářič, který vyhřeje saunu na přibližně 60 stupňů. Záruka na opravdu dobrý zářič začíná na 6 letech, my vám na některé zářiče nabídneme i záruku 10 let. Důvod je jasný - kvalitní infrazářič vydrží opravdu dlouho, a tak není potřeba záruku zkracovat.

Naše rada: na topidlo klaďte důraz a nebojte se nás dopodrobna vyptat. Jde totiž o součást sauny, která má vliv na to, jestli bude vaše domácí saunování skutečně zdravé pro tělo i pro vaši psychiku.

 

Lípa, abachi, osika. Z čeho saunu postavit?

Při výrobě domácí sauny máte na výběr z nemalého množství našich dřevěných obkladů. Obvykle se používá skandinávský smrk, který roste v chladnějších teplotách a déle než smrky v České republice, a má proto kvalitnější dřevo. Výjimkou nejsou ani sauny z luxusních dřev, jako je aromatický cedr.

Africká vrba abachi se zase používá na lavice a další místa, která přijdou do kontaktu s lidskou pokožkou - při saunování totiž nepálí, ale příjemně hřejí. Při výběru dřeva je důležité:

  • jak je vyschlé,
  • jak absorbuje teplo a vlhkost,
  • smolovitost a
  • sukovitost dřeva.

Všechny naše obklady jsou vyrobené z velmi kvalitního dřeva. S výběrem vám rádi osobně poradíme - záleží na tom, které dřevo je vhodné právě k vám domů a jaké máte požadavky na konkrétní vlastnosti dřeva.

Naše rada: Společnost SaunaSystem poskytuje záruku na obklad až do 10 let. Díky tomu máte jistotu, že je obklad opravdu kvalitní a vyrobený z pečlivě vybraných stromů. Prodejci levných obkladů obvykle poskytují kratší záruku, protože dobře vědí, že déle jejich dřevo nevydrží.

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.