ad-dotazy.gif

AKCE: Prodej výstavního vzorku luxusní sauny FUTURE

Luxusní saunová kabina FUTURE s vnitřním obkladem z dýhovaných desek ROHOL. Nepoužívaná! Výstavní kus.

detaily

Limitovaná nabídka infrakabin se zářiči VITAE !!!

Připravili jsme pro Vás exkluzivní nabídku 2ks infrakabin ISV 2, rozměr cca 1200x1100mm s vodorovným obkladem z HEMLOCKU a 1ks s vodorovným obkladem ze skandinávského smrku. Cena smrkové infrakabiny je 79.000,- Kč a infrakabiny z HEMLOCKU je 99.000,- Kč bez DPH. Nabídka je platná do vyprodání zásob.

detaily

Proč uvažovat o vestavěné sauně a 4 příklady stavby atypické sauny na míru

Když přemýšlíte o tom, že si domů pořídíte saunu, měli byste vědět, že máte dvě základní možnosti. Buď se vám svými rozměry do plánovaného prostoru přesně hodí nějaká typová sauna, nebo zvolíte saunu na míru. Její největší výhodou je, že její velikost a výbavu si vyberete dle preferencí a peněženky.

detaily
Saunasystem   »  Novinky   »  Poradíme, na co dát pozor při objednávce domácí sauny

Poradíme, na co dát pozor při objednávce domácí sauny

09. leden 2017

Kdo by se nechtěl víc věnovat sám sobě a dbát na své zdraví. Jenže kde na to pořád brát čas? Pokud se právě rozmýšlíte, jak zlepšit svou kondici, zařaďte na seznam i saunu.

Na domácí infrasaunu vám stačí 20 minut, finská sauna má zase mimořádně léčivé účinky.

Máte málo místa? Vyřeší to rohová infrasauna

Domácí sauna jen pro vás a vaši rodinu se klidně vejde i do panelového bytu. Naše rohová infrasauna ISC:

  • zabere jen dva krychlové metry,
  • společně se v ní mohou saunovat až tři osoby.

Do infrasauny můžete jít, kdykoliv si rozmyslíte - třeba hned po práci nebo ráno. Ty nejlepší topné infrapanely totiž stačí nahřívat jen jednu vteřinu.

Naše rada: Jestli toužíte po sauně, ale máte pocit, že se k vám domů určitě nevejde, nevěšte hlavu. Raději nám napište nebo zavolejte - poradíme vám a třeba vás rovnou i příjemně překvapíme nabídkou řešení a ceny.

 

Topení je základ

Klasické finské domácí sauny využívají saunová kamna, která vyhřejí místnost až na 100 stupňů Celsia. Jejich výběr přizpůsobte velikosti sauny - čím větší sauna, tím větší je i výkon kamen. Zároveň nezapomeňte, že finská sauna funguje na principu šíření tepla horkým a vlhkým vzduchem, které zahřívá povrch těla, a proto je důležité střídat cykly horka a ochlazení. Potřebujete proto poblíž i ochlazovací káď nebo alespoň sprchu.

Součástí infrasauny je kvalitní infrazářič, který vyhřeje saunu na přibližně 60 stupňů. Záruka na opravdu dobrý zářič začíná na 6 letech, my vám na některé zářiče nabídneme i záruku 10 let. Důvod je jasný - kvalitní infrazářič vydrží opravdu dlouho, a tak není potřeba záruku zkracovat.

Naše rada: na topidlo klaďte důraz a nebojte se nás dopodrobna vyptat. Jde totiž o součást sauny, která má vliv na to, jestli bude vaše domácí saunování skutečně zdravé pro tělo i pro vaši psychiku.

 

Lípa, abachi, osika. Z čeho saunu postavit?

Při výrobě domácí sauny máte na výběr z nemalého množství našich dřevěných obkladů. Obvykle se používá skandinávský smrk, který roste v chladnějších teplotách a déle než smrky v České republice, a má proto kvalitnější dřevo. Výjimkou nejsou ani sauny z luxusních dřev, jako je aromatický cedr.

Africká vrba abachi se zase používá na lavice a další místa, která přijdou do kontaktu s lidskou pokožkou - při saunování totiž nepálí, ale příjemně hřejí. Při výběru dřeva je důležité:

  • jak je vyschlé,
  • jak absorbuje teplo a vlhkost,
  • smolovitost a
  • sukovitost dřeva.

Všechny naše obklady jsou vyrobené z velmi kvalitního dřeva. S výběrem vám rádi osobně poradíme - záleží na tom, které dřevo je vhodné právě k vám domů a jaké máte požadavky na konkrétní vlastnosti dřeva.

Naše rada: Společnost SaunaSystem poskytuje záruku na obklad až do 10 let. Díky tomu máte jistotu, že je obklad opravdu kvalitní a vyrobený z pečlivě vybraných stromů. Prodejci levných obkladů obvykle poskytují kratší záruku, protože dobře vědí, že déle jejich dřevo nevydrží.

zpět

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.