Jaké byly Dny otevřených dveří a jaké nové sauny jsme představili?

Děkujeme všem návštěvníkům a zájemcům o sauny a infrasauny, kteří s námi strávili páteční odpoledne a sobotu během Dnů otevřených dveří našeho showroomu. Snad i díky skvělému počasí byla účast hojná a my věříme, že si to u nás všichni návštěvníci užili. Pro ty z vás, kdo jste se nemohli zúčastnit, přinášíme reportáž o tom, co vše bylo k vidění + představíme si novou infrasaunu a saunu, které si během těchto dnů užily svoji premiéru.

detaily

Sauna a ženy: saunování tělu i duši pomáhá, ale pozor na vlasy!

Že má finská sauna léčivé účiny už víme a mnohokrát to potvrdily i výzkumy vědců a lékařů. Saunováním se regeneruje a čistí pleť, uleví se unaveným svalům, zlepší se dýchací obtíže a zbavíme se studených nohou. Dokonce sauna účinně pomáhá i při hubnutí. Ale co sauna z hlediska ženy a její krásy?

detaily

Jak vybrat saunu? Kolik druhů saun znáš, tolikrát jsi člověkem.

Říká se, že v sauně zapomenete na všechny starosti a únava se rozplyne jak pára nad hrncem. Když už se tedy rozhodnete pořídit si saunu, měli byste znát všechny možnosti a druhy saun, které současný trh nabízí. Protože sauna není jen finská nebo infrasauna, ale také kombinovaná sauna nebo biosauna.

detaily
Saunasystem   »  Infrasauny a infrakabiny   »  Infrazářiče pro infrasauny

Infrazářiče pro infrasauny

Přijdete domů po těžkém dni v práci, svléknete se a necháte ze sebe vše spadnout ve vlastní infrasauně. A navíc v ní zotavíte třeba natažené svaly nebo šlachy. Jenže si předtím musíte dát pozor, abyste vybrali opravdu dobře. Jinak místo infrasauny získáte jenom drahý ohřívač...

Dávejte pozor na to, co kupujete: nekvalitní infrasauna vás připraví o požitek

Mnoho infrasaun, které jsou běžně k dostání, je totiž z nekvalitních materiálů. Základní způsob, jak je poznáte, je jednoduchý – podle ceny. Za 20.000 korun prostě kvalitní infrasaunu nebo infrakabinu, která by měla opravdu léčebné účinky, neseženete. Pokud chcete kvalitní infrasaunu, připravte si alespoň kolem 60.000 korun.

Magnesiové ISM infrazářiče v infrasauně

Zdravotní účinky infrasauny

Pokud budete na infrasauně šetřit, možná vás saunování brzo přestane bavit. Připravíte se totiž o pozitivní dopady na lidské zdraví, které každá pořádná infrasauna má. Přímo to souvisí s druhem použitého zářiče.

Levné infrasauny nestojí moc peněz, protože jsou v nich levné zářiče. S léčebnými účinky se prakticky můžete rozloučit. Zářiče vás pouze zahřejí, svaly vás ale budou bolet dál. Kvalitní infrakabiny mají i kvalitní infrazářiče, a proto je jejich cena vyšší. Zářiče typu Philips Vitae (najdete je například v saunách Grand Vitae) poskytují krátko, středně i dlouhovlnné záření a mají prokazatelné léčivé účinky. Mimo jiné zlepšují krevní oběh, snižují otoky, zastavují záněty nebo třeba urychlují hojení.

Nahřátí infrasauny

Stejně jako léčebné účinky, i nahřátí souvisí s kvalitou použitého zářiče.

Nekvalitní a levné infrasauny mají levné zářiče. Nahřívají se i desítky minut. A když přijdete domů unavení z práce, a musíte ještě dlouho čekat, než se sauna nahřeje, asi vás saunování brzy přestane bavit. Kvalitní infrasauny a kabiny mají topidla, která se nahřejí za pár minut. Ty nejrychlejší, jako třeba Philips Vitae, vám poskytnou 100% výkon a možnost využití infrakabiny už za 1 vteřinu.

Servis a záruka na infrasaunu

Další věc, na kterou si musíte dát pozor, a která se vám nemusí u nekvalitních a levných infrakabin vyplatit, je délka záruky a rozsah poskytovaného servisu včetně dostupnosti náhradních dílů.

Nekvalitní a levné infrakabiny se vyrábí sériově (zpravidla v Číně). Nepočítejte u nich se zárukou, která by překračovala 2 roky. Pravidlem zdaleka není ani servis, který byste si mohli zavolat domů. Kvalitní čeští výrobci vám nabídnou delší záruku (třeba 6 až 10 let jako Saunasystem). Navíc si můžete zavolat také pro servis. A to nejen v době záruky, ale i po ní.

 

infrazářiče ISV v infrasauně SaunaSystem

Kvalita zpracování infrasauny

Kvalita zpracování sice nemusí mít přímý vliv na funkci sauny, ale určitě ovlivní to, jak dobře se v ní budete cítit. A tím pádem i to, jak často ji budete využívat.

Nekvalitní infrasauny a infrakabiny jsou také nekvalitně zpracované. Nezačištěné dřevo, špatné materiály, poruchové vybavení. Vinou nedokonalého zpracování je u nich často i složitější čištění. Kvalitní infrakabiny jsou z materiálů, které vydrží mnoho let. Koneckonců i proto na ně dostanete výrazně delší záruku než u levných infrakabin. Jsou vyráběné ručně a z kvalitního dřeva. Rozdíl poznáte jediným dotykem.

Možnosti přizpůsobení infrasauny

Přizpůsobení na míru sice není pro chod sauny zásadní, ale dokáže vám pobyt v ní výrazně zpříjemnit. Vymyslet si přitom můžete téměř cokoliv – od náladového osvětlení po MP3 přehrávač.

Levné infrakabiny si prakticky nepřizpůsobíte. Jste odkázaní na to, co do ní výrobce dal. Snadno se tak stane, že budete některé funkce postrádat, zatímco budete obklopeni hromadou nepotřebných a poruchových detailů. Kvalitní výrobce vám infrakabinou přizpůsobí podle vašich představ. Není pro něj problém, vyrobit vám infrakabinu na míru, kde budete mít jen to, co si sami vyberete.

A jaký je tedy závěr?

Koupit si nekvalitní infrasaunu se prostě nevyplatí. I když ušetříte na začátku, pravděpodobně postupně narazíte na nedostatky a problémy, které vás mohou brzy od saunování odradit. A protože sauna není zrovna krátkodobou investicí, rozhodně se vám vyšší počáteční investice časem vrátí v bezproblémovém používání infrasauny a vašem pevném zdraví.

  • Magnesiové zářiče ISM
  • Magnesiové zářiče ISM
  • Magnesiové zářiče ISM
  • Infrazářiče Philips Vitae
  • Infrazářiče Philips Vitae
  • Infrazářiče Philips Vitae
Chci si vyžádat ceníkChci další informace

Naše webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.